Hoşgeldiniz  

Ukraynalı Şehit Çocukları Kemer’de Tatilde

Semih Köken | 13 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Ukraynalı Şehit Çocukları Kemer’de Tatilde

Ukrayna Ailesi Derneği, Türkiye‘nin kültürünü yakından tanımaları amacıyla Ukrayna‘lı şehit ailelerinin 12 çocuğunu Antalya‘ya tatile davet etti.

Ukrayna’nın farklı kentlerinden yaşları 10 ile 12 arasında değişen 12 çocuk, Ukrayna Ankara Büyükelçiliği, Ukrayna Ailesi Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile Antalya‘nın Kemer ilçesinde tatile davet edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mihaylova, Ukraynalı şehitlerin çocuklarına psikolojik destek olabilmek ve onları bir nebze mutlu edebilmek adına Antalya‘ya tatile davet ettiklerini bildirdi.

11 gün Kemer ilçesindeki bir otelde çocukların tatil yapıp Türk kültürünü yakından tanıyacaklarını belirten Mihaylova, “Antalya Büyükşehir Belediyemizin de destek verdiği bu çalışma ve motivasyon kampında çocuklarımıza Türkiye kültürünü de tanıtmak ve Antalya‘nın tarihi doğal güzelliklerini göstermek istiyoruz. Anavatan toprağımızı korumak için canlarını vermiş askerlerimizin bize emanet edilmiş yavrularına minnet duygularımızı sunabilmek için çabalıyoruz”dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle