Hoşgeldiniz  

Türel turizm için Almanya’da

Semih Köken | 22 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Türel turizm için Almanya’da

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm sektör temsilcileri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmek için Almanya’ya gitti.

22-25 Mayıs tarihlerinde Almanya’da temaslarda bulunacak olan Başkan Türel’e, Antalya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şen, AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman ve ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu eşlik ediyor. Türel ve beraberindeki heyet, ilk olarak Sabah ve Hürriyet gazetelerinin Almanya bürolarını ziyaret edecek. Ziyaret sırasında, Almanya’da yaşayan üçüncü kuşak Türklerin tatil planlarında Antalya’yı tercih etmesi için karşılıklı fikir alış verişinde bulunulacak. Antalya’da son dönemde yaşanan gelişmeler, otel kapasiteleri ve turizm olanakları anlatılacak.

ÜNLÜ GAZETECİ VE THOMASS COOK CEOSU İLE GÖRÜŞECEK

Başkan Türel, Frankfurter Allgemeine Zeitung Gazetesi’nin Türkiye uzmanı editörlerinden Dr. Rainer Hermann ile de biraraya gelecek. Türel, Şen, Hacısüleyman ve Doğanoğlu, Türkiye ile ilgili yaptığı analizler ve köşe yazıları ile tanınan Dr. Hermann’ın ardından Almanya’nın en büyük tur operatörü Thomas Cook Genel Müdürü Stephiene Berk ile görüşecek. Toplantılar sırasında Antalya’nın G-20 zirvesi ve Güçlü Şehirler Ağı Küresel Zirvesi’ne büyük bir başarı ile ev sahipliği yaptığı anlatılacak.

ANTALYA HER YÖNÜ İLE TANITILACAK

Antalya’nın sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi mirasının yanı sıra, turizm altyapısının anlatılacağı görüşmelerde 22 Nisan günü kapılarını açan ve farklı kıtalardan medeniyetlerden 53 ülkenin katıldığı Expo 2016 Antalya üzerinde durulacak. Ziyaretin ikinci günü sivil toplum örgütleri, turizm sektörünün temsilcileri, Almanya’da yaşayan Türk gazeteciler ve turizm uzmanı Alman gazetecilerin katılımı ile basın toplantısı düzenlenecek.

Antalya için tanıtım atağı, 5 farklı ülkeye yapılacak ziyaretlerle devam edecek. Başkan Türel Mayıs sonunda İngiltere’nin başkenti Londra ve Danimarka’nın başkenti Kopenhak’a gidecek. İki ülkede yapılacak olan temasların ardından Avusturya, İsveç ve Norveç’te de tanıtım çalışmaları yapılacak.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle