Hoşgeldiniz  

Türel: Darbecilere gereken dersi verdik

Semih Köken | 08 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Türel: Darbecilere gereken dersi verdik

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, 30 Kasım 2014 yerel seçimlerinden önceki bir konuşmasında darbecilere gereken dersin verileceğini söylediğini belirterek, o zaman bu dersi almayanlara 15 Temmuz’da verildiğini söyledi.

Antalya’da ‘demokrasi nöbeti’nin adresi yine Cumhuriyet Meydanı’ydı. Meydandaki buluşmaya, Menderes Türel’in yanı sıra, Ak Parti Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile binlerce vatandaş katıldı. Vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarıyla darbe girişimine tepki gösterdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, burada yaptığı konuşmada, 30 Kasım 2014 yerel seçimlerinden önceki bir konuşmasında darbecilere gereken dersin verileceğini söylediğini hatırlatarak, o zaman bu dersi almayanlara 15 Temmuz’da gereken dersin verildiğini söyledi. Türel, Antalyalıların 23 gündür nöbette olduklarını ifade ederek, “Şimdiye kadar hiçbir kardeşim ‘Başkanım uzuyor mu?’ demedi ama ne zaman ki Yenikapı’da büyük finali yapacağız, şimdi baktım, dertlenenler başladı. ‘Başkanım pazar gününden sonra ne yapacağız?’ demeye başladılar” diye konuştu. Dünyaya demokrasi mesajı verdiklerini belirten Türel, 15 Temmuz’un tarihte bir darbe girişimi olarak değil, bir demokrasi bayramı olarak hatırlanacağını söyledi.

Demokrasi nöbetlerine İstanbul Yenikapı’daki mitingle final yapılacağını söyleyen Türel, diğer illerde de eşzamanlı mitingler yapılacağını ifade etti. Antalya’da da saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda olacaklarını söyleyen Türel, “Demokrasimizi taçlandırmak için demokrasi mitingindeyiz. Diğer vilayetlerdeki insanları da koyduğumuzda dünyanın en büyük demokrasi mitingini, 20-30 milyon kişiyle Türkiye’de yapacağız. Bu ülkenin birliğine göz dikenlere hep birlikte güçlü bir mesaj göndereceğiz” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle