Hoşgeldiniz  

Teşvikli Çözüme Otelcilerden Tam Destek

Semih Köken | 18 Aralık 2015 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Oteller, Turizm, Yaşam A- A+

Geçtiğimiz günlerde her bir turist için 30 dolar turizm teşviki verilmesi yönünde açıklama yapan ve hemen ardından Kemerli otelcilerle bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 2016 turizm sezonu için otelcilerle tarihi bir kararın sözünü verdiler.

Türkiye ile Rusya arasında devam eden uçak krizinden Kemer turizminin etkilenmemesi için kısmi önem planını hazırlayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Kemerli otelcilerle bir araya gelerek, her bir turist için 30 dolar turizm teşvik desteğinin görüşmesini yaptı. 2016 turizm sezonunda Kemer’in yine hareketli günler yaşayacağını ifade eden Başkan Gül ve otelciler, Turizm Bakanlığı’nın 6 bin dolarlık uçak yakıt desteğinden sonra, her bir turist için 30 dolar turizm teşvik desteğinin uygulanması konusunda tarihi bir kararın sözünü verdiler.
BAŞKAN GÜL EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün ev sahipliğinde Başkan Gül’ün makamında yapılan ve yaklaşık 3 saat süren toplantıya, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül, Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz ve 5 yıldızlı otel sahipleri ile müdürleri katıldı.
SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün açıklamasıyla, sonrasında ise otelcilerin bir araya gelmesiyle başlayan süreç bugünden sonra TÜROFED, KETOB ve KETAV gibi otelci birliklerinin çalışmasıyla devam edecek. Mecburi uygulamanın olmadığı kararın ardından TÜROFED, KETOB ve KETAV gibi Kemer’de faaliyet gösteren birliklerin başkanları 3,4 ve 5 yıldızlı otel sahipleri ve müdürleriyle görüşmeler yaparak, tüm otelleri her bir turist için turizm teşvik desteğinin uygulanmasına ikna edecekler. Buna göre, 2016 turizm yılında erken rezervasyonlar için seyahat acenteleriyle sözleşme imzalamaya hazırlanan ve bu teşviki vermek isteyen 3 yıldızlı oteller her bir turist için 14 dolar, 4 yıldızlı oteller 21 dolar ve 5 yıldızlı otelde 30 dolar gibi ciddi bir indirime gitmiş olacaklar.
GÜN, KEMER İÇİN FEDAKARLIK GÜNÜDÜR
Otelcilerle yapılan toplantının ardından açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Türkiye ile Rusya arasında devam eden uçak krizinden Kemer turizminin etkilenmemesi için bu şekilde bir teşvik kararının alındığını belirterek, “Gün, Kemer için fedakarlık günüdür. Kemer’de faaliyet gösteren tüm otelcilerimizin her bir turist için bu teşviki vereceğine inanıyor, toplantımıza katılan tüm arkadaşlarıma alınan karara verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle