Hoşgeldiniz  

Ters evi 16 ayda 25 bin kişi gezdi

Semih Köken | 25 Kasım 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Ters evi 16 ayda 25 bin kişi gezdi

ANTALYA’nın turistik bölgesi Kundu’da 16 ay önce açılan dünyanın 13’üncü, Türkiye’nin ilk ters evini, şu ana kadar 25 bin kişi ziyaret etti.

Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde 300 metrekarelik arazi içine 85 metrekare inşa edilen ters ev, açıldığı günden bu yana farklı milletlerden ziyaretçi ağırlıyor. Fotoğraf tutkunları başta olmak üzere ters evin iç mimarisini merak edenler, tesisi görmeye geliyor. Mimari açıdan marjinal olarak adlandırılan ters ev, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerle dolup taşıyor. Her yaştan insanın rahatlıkla gezebileceği işletme, 6 ayda bir dekorasyon değiştiriyor.

Ters ev işletmecisi Kaan Karahan, haftanın yedi günü 09.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açık olan ters ev giriş ücretinin 15 TL olduğunu söyledi. Ters eve gerek yabancı, gerek yerli turistin ilgisinin yüksek olduğunu belirten Karahan, “16 ay önce açıldığımızda koyduğumuz hedefleri tek tek aştık. 25 bin ziyaretçi sayısı, bizim 3 yıl sonra ulaşmayı beklediğimiz bir sayıydı. 16 ayda hedefimize ulaştık” dedi.

Ters evi gerek sosyal medya, gerek gazete haberlerinden görenlerin çeşitli illerden gelerek gezdiğini sözlerine ekleyen Karahan, “Evimizi gezip görenlerin tekrar gelebilmesi için iç dekorasyonumuzu 6 ayda bir yeniliyoruz. Şu ana kadar 3 kez dekorasyon değiştirdik. Yaz sezonu öncesi tekrar yenileneceğiz” diye konuştu.

(DHA – İbrahim LALELİ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle