Hoşgeldiniz  

‘Tanıtım ve imaj çalışmalarımızı sürdüreceğiz’

Semih Köken | 21 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

‘Tanıtım ve imaj çalışmalarımızı sürdüreceğiz’

ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen turizmciler olarak uluslararası alanda tanıtım ve imaj çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

ALANYA TURIZM TANITMA VAKFI (ALTV) BASKAN YARDIMCISI MEHMET DAHAOGLU (FOTODAKI), "YASANAN TUM OLUMSUZLUKLARA RAGMEN TURIZMCILER OLARAK ULUSLARARASI ALANDA TANITIM VE IMAJ CALISMALARIMIZI SURDURECEGIZ" DEDI.(FOTO:ALANYA-DHA)
ALTAV’ın girişimleriyle Macaristan’da yayın yapan bir seyahat dergisi haber ve fotoğraf çalışması için Alanya’ya geldi. Macaristan ve Türkiye halkları arasında güçlü bir bağ bulunduğunu söyleyen ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Macaristan’da düzenlenen Uluslararası Hungexpo Turizm Fuarı’nda Alanya standı açarak tanıtım sağlamıştık. Fakat sadece uluslararası fuar tanıtımlarıyla çalışmalarımızı neticelendirmiyoruz. Gittiğimiz ülkelerin basın mensuplarını Alanya’mıza getiriyoruz. Bu kapsamda Macaristan’da yayınlanan 25 bin tirajlı Go Utazas seyahat dergisinin editörü Szilvia Szeszler ve ekibini Alanya’da ağırladık. Geçtiğimiz yıl bu pazardan 180 bin kişiyi ülkemize çektik. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen turizmciler olarak uluslararası alanda tanıtım ve imaj çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Gazeteci Szilvia Szeszler de Türkiye’nin savaş ülkesi değil, turizm ülkesi olarak anılması gerektiğini dile belirterek, “Dünyanın birçok ülkesini gezdim. Alanya’yı Miami’ye çok benzetiyorum. Buna rağmen kendine özgü yapısı ve karakteristik özellikleri olan bir şehir Alanya. Kalitesi belli olan olağanüstü bir coğrafya. Çevre düzenlemesi ve ekonomik yapısı güçlü. Pastel renkli bir şehir. Sahilleri tertemiz. Alanya esnafında ve otellerde görebileceğimiz en iyi hizmeti gördük. Her gelişinizde yeni ayrıntılar keşfedeceğiniz ve daha çok seveceğiniz bir turizm şehri Alanya” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle