Hoşgeldiniz  

Sümer Ezgü senfonik türkülerle büyüleyecek

Semih Köken | 05 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Sümer Ezgü senfonik türkülerle büyüleyecek

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Yörük Festivali sanatçı Sümer Ezgü’nün kurduğu Yöresel Senfoni Orkestrası’nın konseriyle açılış yapacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Yörük kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla Antalya Yörükler Derneği ile birlikte organize ettiği 2. Uluslararası Yörük Festivali, Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü’yü Antalyalılarla buluşturacak. Ezgü’nün kurduğu Yöresel Senfoni Orkestrası festival kapsamında ilk kez konser verecek. 6 Mayıs Cuma günü saat 21.00’da Karaalioğlu Parkı’nda gerçekleşecek konserde, batı sazları ve otantik çalgılar eşliğinde çok sesli türküler seslendirilecek.

BATI VE YEREL ÇALGILARIN BULUŞMASI

Batı sesleri ve otantik çalgıların birbiriyle harmanlandığı konser izleyenleri müziğe doyuracak. Sümer Ezgü’ye sahnede sipsilerin, curaların, bağlamaların, zurnaların, davulların bulunduğu yaklaşık 50 müzisyenlik bir orkestra eşlik edecek. Ayrıca İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Halk Oyunları ekibi de türkülere yöresel dansları ile eşlik edecek.

ÇOK HEYECANLIYIM

Sümer Ezgü, Yöresel Senfoni projesinin ilk konseri olması nedeni çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Anadolu sazları ve batı sazları eşliğinde çok sesli türküler söyleyeceğiz. Bir yıldır Emre Kaçar ile orkestraya nota yazıyoruz ve görücüye çıkacağız. Bu projenin Antalya için Türkiye’ye ve dünyaya açılacak bir prestij projesi olduğunu düşünüyorum. Bu projeyi ilk fark eden Başkan Menderes Türel oldu. Desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle