Hoşgeldiniz  

Su baskınları tarihe karışıyor

Semih Köken | 04 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Su baskınları tarihe karışıyor

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Alanya ve Manavgat’ta su taşkınlarını önlemek amacıyla 141 bin metre uzunluğundaki yağmursuyu drenaj hattını temizliyor.

ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYESI ASAT GENEL MUDURLUGU, ALANYA VE MANAVGAT'TA SU TASKINLARINI ONLEMEK AMACIYLA 141 BIN METRE UZUNLUGUNDAKI YAGMURSUYU DRENAJ HATTINI TEMIZLIYOR. (FOTO:ANTALYA-DHA)
ASAT Genel Müdürlüğü, Alanya ve Manavgat’ta taşkın ve su baskınlarının yaşanmaması için yağmursuyu drenaj hatlarını temizlemeye devam ediyor. Alanya Merkez, Cumhuriyet, Güllerpınarı, Hacet, Şekerhane, Saray, Kızlarpınarı, Kadıpaşa, Tosmur, Oba, Konaklı mahallelerinde yağmursuyu drenaj hattı temizlik işlemleri tamamlandı. Alanya’da yaklaşık 54 bin metre hat temizliği yapıldı. Manavgat’ta ise yaklaşık 66 bin metre hat temizliği gerçekleştirilirken çalışmalar devam ediyor.

TIKALI HATLAR TEMİZLENİYOR

ASAT ekiplerinin yağmursuyu drenaj hatlarında yaptıkları temizlik sırasında hatlardan çıkardıkları ise şaşkınlığa neden oldu. Büyük bloklar halinde taş parçaları, balçık, ağaç kökleri, kalas, kum, büyük taş parçaları, plastik, poşet, ahşap parçalar, kablo gibi atıklara rastlandı. Yağmursuyu baskınlarına neden olan tıkalı hatlar, önce kapalı devre robotlu kanal görüntüleme araçlarıyla tespit edildi. Ardından kombine kanal temizleme araçlarıyla tazyikli suyla kanal içerisindeki atıklar önce bir noktada toplanırken, yüksek emiş gücüne sahip menholler vasıtasıyla da vakumlanarak dışarı çıkartılarak temizlik işlemi gerçekleştirildi. Ekipler ayrıca, bazı yerlerde menfezlerin inşaatı sırasında kullanılan kalıpların sökülmeden hattın devreye alındığını tespit etti.

Yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak temizlik çalışmalarının 120 bin metresi tamamlandı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle