Hoşgeldiniz  

Sokak pazarında İranlı bereketi

Semih Köken | 26 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Turizm, Yaşam A- A+

Sokak pazarında İranlı bereketi

NEVRUZ nedeniyle Antalya’ya akın eden İranlı turistler, alışveriş çılgınlığı yaşıyor.

Antalya’nın turistik bölgesi Kundu’da faaliyet gösteren tekstil mağazaları 2015 yılı ürünlerini kaldırım üzerinde açtıkları tezgahlarda etiketinin yarı fiyatına satıyor. Çanta, ayakkabı, bot, tişört ve eşofman gibi ürünlere İranlılar yoğun ilgi gösterdi.

Yılda bir kez 20 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında 10 gün süresince açık pazar kurulduğunu belirten Kundu esnafı, “İranlı turistlerin bölgeye gelmesiyle koleksiyonu bozuk ve bir önceki sezona ait ürünleri vitrin ve depolardan çıkartarak kaldırım üzerine kurulan açık pazarda satılığa çıkarıyoruz. İranlılar ucuz ne bulursa alıyor. Buradaki ürünler de koleksiyon sonu olduğu için normal değerinin yarı fiyatına satılıyor” dedi.

Uzun zamandır Kundu’da ayakkabı ve tekstil mağazası işleten Yusuf Karakaya, ürünlerini satışa çıkaran esnaf arasında ye aldı. İki yıldır açık hava pazarı kurulduğunu belirten Karakaya, “Nevruzda İranlılar bölgeye akın ediyor. Alış veriş yapmayı, hediye almayı çok seviyorlar. Bizler elimizde kalan eski sezon ürünleri bitiriyoruz onlar da hediyeliklerini almış oluyor. Birkaç gün içinde birçok esnaf elindeki eski ürünleri sıfırladı” dedi.DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle