Hoşgeldiniz  

Sokak Hayvanları İçin Rehabilitasyon Merkezi Açılması İsteği

Semih Köken | 22 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Bir grup hayvansever, sokak hayvanlarıyla ilgili talepleri için Serik Belediyesine dilekçe verdi.

Antalya, Isparta, Burdur, Denizli, Kaş Platformu (A Platformu), Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) üyesi 9 hayvansever, ilçede bir rehabilitasyon merkezi açılması için Serik Belediyesine dilekçe verdi.

Grup adına açıklama yapan Hediye Gündüz, belediye bünyesinde bir rehabilitasyon merkezi oluşturulmasını istediklerini belirterek, “Hasta hayvanlar, yaşlı hayvanlar buralarda barındırılmalı. En önemli talebimiz bu. İkinci talebimiz ise Serik ilçesinin dört önemli bölgesinde beslenme üniteleri istiyoruz. Serik, Belek, Kadriye ve Boğazkent mahallelerinde. Bunun listesini de kendilerine verdik.” dedi.

Hayvanların güvenliğinin de çok önemli olduğunu ifade eden Gündüz, özellikle zehirleme, silahla öldürme, taşla öldürme, sopayla öldürme konularında bölgeden haberlerin geldiğini kaydetti. Bunun için de Serik halkını eğitici, bilgilendirici etkinlikler yapmalarının önemli olduğunu belediye yetkililerine ilettiklerini söyleyen Gündüz, “Aldığımız bilgilere göre rehabilitasyon merkezi için çalışmalara başlamışlar. Bu çalışma çok önemli. Bekliyoruz, gözümüz kulağımız Serik’te olacak, Serik’i gözlemeye ve izlemeye aldık. Bundan sonra Serik’teki sokak patilerinin mutlu olmasını, sağlıklı olmasını istiyoruz. Serik’teki insanların da onlara sevgi göstermelerini ve yardım etmelerini istiyoruz. Bu yüzden buradayız.” dedi.

Hayvanseverler açıklamanın ardından, Serik’te belirledikleri noktalara sokakta yaşayan kedi ve köpekler için mama ve su bıraktı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle