Hoşgeldiniz  

Sezonun ilk balesi ‘Afife’

Semih Köken | 07 Ekim 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Sezonun ilk balesi ‘Afife’

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (DOB), 21 Ekim Cumartesi günü ‘Afife’ balesi ile 2017-2018 sanat sezonunun ilk prömiyerini gerçekleştirecek.

 

Afife Jale’nin hayatı üzerine kurulu bir modern bale prodüksiyonu olan eserin libretto ve koreografisi Beyhan Murphy’nin, müzikleri ise Turgay Erdener’in. Antalya DOB orkestrasını Naci Özgüç ve Hakan Kalkan’ın dönüşümlü olarak yönetecek. Balenin dekor tasarımı Adnan Öngün, kostüm tasarımı Bahar Korçan, ışık Beyhan Murphy ve Taner Aydın tarafından hazırlandı.

 

Eserde, Afife, kendi gözünden hayatının dört dönemini içeren ve bu dönemlerin dört ayrı dansçı tarafından canlandırıldığı, heyecan, zorluk ve aşk dolu bir ‘geçmişe dönüş’ yolculuğuna çıkar. Kendisi, terk-i diyar eylemiştir ama başardığı eylem, günümüze kadar yüzlerce belki binlerce kadını etkilemiş ve Türkiye’nin sahne hayatında bir mihenk taşı olmuştur.

 

Bilet fiyatları 20 ve 30 TL olan eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişesinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir.

 

FOTOĞRAFLI

 

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya – ANTALYA

Foto 1 indir

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESI (DOB), 21 EKIM CUMARTESI GUNU 'AFIFE' BALESI ILE 2017-2018 SANAT SEZONUNUN ILK PROMIYERINI GERCEKLESTIRECEK.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle