Hoşgeldiniz  

Şehidin adı parkta yaşayacak

Semih Köken | 14 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Şehidin adı parkta yaşayacak

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde teröristlerin silahlı saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın’ın adı Kemer Devlet Hastanesi tarafından yapılan parka verildi.

Kemer’de Tıp Bayramı dolayısıyla Kemer Devlet Hastanesi’nde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlik kapsamında, hastanenin poliklinik girişi otoparkından başlayıp Acil Servis girişine kadarki alanda oluşturulan yürüyüş parkının açılışı yapıldı. Geçen ay Diyarbakır Sur’da teröristlerin silahlı saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın’ın adının verildiği parkın açılışına, şehidin eşi İclal Akın, oğlu İris Akın ve akrabalarının yanı sıra İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz, hastane personeli ile davetliler katıldı.

Açılışın ardından Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Yılmaz Çiftçi, şehit eşi İclal Akın çiçek verdi. Çiftçi, “Şehidimizin ismi artık bu parkta ölümsüzleşti” dedi.

‘KEMER’DE YAŞAMA KARARI ALDIK’

Parka eşinin adının verilmesi dolayısıyla duygulanan İclal Akın ise oğlu ile birlikte Kemer’de yaşama kararı aldıklarını söyledi. Akın, “Eşimin isminin bu parkta yaşatılacak olması beni çok mutlu etti. Kim bunu düşündüyse ve hayata geçirdiyse çok teşekkür ederim. Artık Kemer’de yaşayacağız. Daha önce Muğla’da yaşadık eşim Akdeniz’i çok seviyordu. Ablam da burada zaten biz de burada yaşayacağız” diye konuştu.

ÖNCE ŞELALE, ŞİMDİ HAT SERGİSİ

Etkinlik kapsamında geçen yıl yaz döneminde Kemer Devlet Hastanesi’nde tedavi gören ve ardından hastaneye Başhekim Yılmaz Çiftçi ile birlikte yapay şelale inşa eden Ziya Eyisaraç tarafından hazırlanan hat sergisinin açılışı yapıldı. Sergide Ziya Eyisaraç’ın 150 eseri yer aldı.Levent YENİGÜN

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle