Hoşgeldiniz  

Sanatın en kırılgan hali EXPO 2016’da

Semih Köken | 28 Haziran 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Sanatın en kırılgan hali EXPO 2016’da

TÜRKİYE’nin ilk ve tek oyma yumurta eserleri sergisi ‘Yumurtadan Sanata’ 29 Haziran ve 9 Temmuz tarihleri arasında Expo 2016 Antalya Sergi alanında sanatseverle buluşacak.
TURKIYE'NIN ILK VE TEK OYMA YUMURTA ESERLERI SERGISI 'YUMURTADAN SANATA' 29 HAZIRAN VE 9 TEMMUZ TARIHLERI ARASINDA EXPO 2016 ANTALYA SERGI ALANINDA SANATSEVERLE BULUSACAK. (FOTO:ANTALYA-DHA)

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar’da hizmet veren özel sektör temsilcileri tarafından sağlanan destekle hayat bulan ‘Yumurtadan Sanata’ adlı sergi, Expo 2016 Antalya Sergi alanında sanatseverlerle yarın buluşuyor. Serginin küratörlüğünü gazeteci yazar Murat Akarçay üstlendi.

İçi boşaltılmış yumurtanın özel matkap ve hassas delici aletler kullanılarak eser haline getirildiği yumurta oyma sanatı, güzel sanatlar dalında ince işçilik gerektiren hassas sanatlardan biri olarak kabul ediliyor. Bir çok sanat eleştirmeni yumurta oyma sanatını güzel sanatlar kategorilerinde ‘sanatın en kırılgan hali’ olarak nitelendiriyor.

Türkiye’nin en önemli yumurta oyma ustası Yusuf Eygören tarafından hazırlanan yumurta oyma eserleri, Türkiye sergi projeleri kapsamında Antalya’ya getirildi. EXPO Kongre Merkezi 1’nci kat fuayesinde açılacak sergi, 9 Temmuz tarihine kadar gezilebilecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle