Hoşgeldiniz  

Rusya’nın Yeni Antalya Başkonsolosu Vali Karaloğlu’nu Ziyaret Etti

SEMİH KÖKEN | 16 Ocak 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Rusya’nın Yeni Antalya Başkonsolosu Vali Karaloğlu’nu Ziyaret Etti

Rusya’nın Antalya Başkonsolosu Alexander Tolstopyatenko’nun yerine atan yeni Başkonsolos Oleg Rogoza, Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.

Rusya’nın yeni Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Başkonsolos Oleg Rogoza’ya “Antalya’ya hoş geldiniz” diyerek başarı ve iyi dileklerini ifade eden Vali Karaloğlu, Antalya hakkında bilgiler aktararak Rusya ile ilişkilerde çıtayı daha da yükseltmek istediklerini söyledi. Vali Karaloğlu, 2017 yılının turizm ve tarım ürünlerinde restorasyon yılı olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Turizmin aynı zamanda toplumları birbirine yakınlaştıran, kaynaştıran bir barış projesi olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, ilk hedeflerinin önceki yıllarda yakaladıkları 3 buçuk milyon Rus turist sayısına ulaşmak olduğunu dile getirdi.

Vali Karaloğlu, Rus turistlerle ilişkilerde Antalya’nın tecrübesi olduğuna vurgu yaparak turist olarak gelen ve yerleşik Rus vatandaşlarının sorunlarını hızlıca çözüme kavuşturduklarını da ifade etti.

Başkonsolos Rogoza da Antalya’da görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, hükümetinin Türkiye’den tarım ürünleri ithaline ilişkin kısıtlamaların kaldırılması çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Rogoza, ilişkileri her alanda daha da geliştirmek istediklerini anlattı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle