Hoşgeldiniz  

Rusya krizi Dosso Dossi’yi teğet geçecek

SEMİH KÖKEN | 02 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

AĞIRLIKLI Rusların oluşturduğu 5 bin hazır giyimci, haziran ayında Antalya’da düzenlenecek Dosso Dossi Fashion Show’da bir araya gelecek.

8- 14 Haziran tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenecek Dosso Dossi Fashion Show, kente hareket getirecek. Ruble kriziyle turizmde sıkıntılı günler yaşayan Antalya, Dosso Dossi Fashion Show kapsamında yaklaşık 5 bin hazır giyim alıcısını ağırlayacak. Aileleriyle birlikte Antalya’ya gelecek olan ve çoğunluğunu Rusların oluşturacağı hazır giyim alıcıları, aynı zamanda tatil yapacak.

‘NO LİMİT’ BU YIL DA GEÇERLİ

Dosso Dossi Fashion Show Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, ocak ayında gerçekleştirilen şov kapsamında muhtemel krizi öngördüklerini ve buna tedbir olarak ‘no limit’ kampanyasıyla Rus ve Ukraynalı tekstil alıcılarının tedirginliğini ortadan kaldırdıklarını belirtti. ‘No limit’ uygulaması ile Rusya ve Ukrayna’dan gelen katılımcılardan katılım ücreti almadıklarını ve istedikleri kadar alışveriş yapma kolaylığı sağladıklarını kaydeden Eraslan, fuarın ekonomik getiri hedefinin ise 40 milyon dolar olduğunu belirtti.
AGIRLIKLI RUSLARIN OLUSTURDUGU 5 BIN HAZIR GIYIMCI, HAZIRAN AYINDA ANTALYA'DA DUZENLENECEK DOSSO DOSSI FASHION SHOW'DA BIR ARAYA GELIYOR. TURK TEKSTIL URETICISI, YILLIK CIROLARININ YARISINI ANTALYA'DA GARANTI ALTINA ALACAK.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Eraslan şöyle konuştu:

“Bizim ocak ayında verdiğimiz desteğin sonuçlarını haziran organizasyonumuzda görüyoruz. Ruble krizinden hiç etkilenmedik ve önceki yıllarda olduğu gibi aileleriyle birlikte yaklaşık 5 bin kişiyi yine Antalya’da ağırlayacağız. Ruble kaynaklı sıkıntıları devam eden bu insanlar, 1 hafta boyunca beş yıldızlı tatil yapıp moral bulacak. Tekstil alımlarında da sıkıntı yaşamayacak. Bunun için 10 oteli 1 hafta boyunca kapattık.” TEKSTİLCİ KENDALL JANNER İLE COŞACAK

Dosso Dossi Fashion Show’a katılacak tekstil markalarının da önemli bir pazar olan Rusya’daki krizden etkilenmediklerini de anlatan Eraslan, şöyle devam etti:

“Markalarımız bizimle garanti altında. 9 Haziran’daki defilede baş manken olarak çıkacak ünlü top model Kendall Janner, etkinliğe katılacak 130 tekstil markası için önemli bir itici güç olacak. Yaz ortasında karşılarında 5 bin hazır giyim alıcısını bulacak olan markalarımız, hazırlıklarına şimdiden başladı. Yaklaşık 10 bin tekstil çalışanı, Dosso Dossi için hazırlık yapıyor. Haziranda alınacak siparişlerin yetiştirilmesi için bu rakam 30 bin kişiye ulaşacaktır. Bizim satış modelimiz sayesinde markalarımız yıllık cirolarının yarıdan fazlasını Antalya’da yapacak. Hatta yüzde 80’leri bulan markalarımız da var. Rusya krizi Dosso Dossi’yi teğet geçecek dilebiliriz.”
AGIRLIKLI RUSLARIN OLUSTURDUGU 5 BIN HAZIR GIYIMCI, HAZIRAN AYINDA ANTALYA'DA DUZENLENECEK DOSSO DOSSI FASHION SHOW'DA BIR ARAYA GELIYOR. TURK TEKSTIL URETICISI, YILLIK CIROLARININ YARISINI ANTALYA'DA GARANTI ALTINA ALACAK.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle