Hoşgeldiniz  

Rozetlerin kralı Expo 2016’da

Semih Köken | 12 Ağustos 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Rozetlerin kralı Expo 2016’da

ÇEŞİTLİ ülkelerde düzenlenen Expo’lara katılarak 20 yıldan fazladır kendi yaptığı, satın aldığı ve değişim yoluyla 2 bin özel rozetin sahibi ‘Rozetler kralı’ Virgile Ahouandjinou’nun koleksiyonu, büyük ilgi çekiyor.

EXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcısı Benin’in kültür ataşesi Virgile Ahouandjinou, rozetler koleksiyonuyla sergi alanında büyük ilgi görüyor. Benin yerel el sanatçısı Ahouandjinou, Dünya Expo’larına katılarak 20 yıldan fazladır kendi yaptığı, satın aldığı ve değişim yoluyla 2 bin özel rozetin sahibi, Expo 2016’da ziyaretçilere koleksiyonunu sergiliyor.

Birçoğu kendi tasarımı olan Expo 2010 Şangay’da da Coca Cola tarafından ‘Rozetler kralı’ unvanı verilen Ahouandjinou, “Katıldığım ülkelerdeki Expo’lara özel rozetler yapıyorum. 2 binden fazla rozetim var. Buraya da bazılarını getirerek sergiliyorum. Gelen ziyaretçiler de merakla inceliyor. Expo 2016’ya çok teşekkür ediyorum bana bu şansı verdikleri için” dedi.

Afrika kıtasının batı bölümünden dünyaya açıldığını belirten Ahouandjinou, “Almanya’da yaşıyorum. Expo’ları gezerek, hem ülkemi tanıyor hem de kültürler arası diyaloğu sağlıyorum. Bana geri dönüşler çok güzel. Expo 2016 Antalya için de özel bir tasarımım olacak. Hatıralar ve arşivim için en özel rozetlerden bir tanesi Expo 2016 olacaktır” ifadesini kullandı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle