Hoşgeldiniz  

Ramazan coşkusu devam ediyor

Semih Köken | 27 Haziran 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Ramazan coşkusu devam ediyor

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Ramazan Etkinlikleri, Antalyalılara keyifli bir akşam yaşattı. Karagöz-Hacivat gösterisi, Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı Konseri ve Sivaslılar Gecesi ile renklenen gecede geleneksel ramazan coşkusu Antalya’da yaşandı.

Gölge Oyunu gösterisiyle başlayan etkinliklerde Hayal-i Ali Efendi, Karagöz ve Hacivat’ın eğlenceli maceralarını çocuklarla buluşturdu. Ardından sahne alan Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, yüzyıllardır süregelen coşku dolu marşları Antalyalılar için icra etti.

SİVAS TÜRKÜLERİ

Ramazan etkinlikleri, hemşehri geceleri kapsamında gerçekleşen ‘Sivaslılar Gecesi’ ile sona erdi. Sanatçı Hasan Güler, başta Sivas türküleri olmak üzere Anadolu’nun sevilen ezgilerini seslendirdi. Sivaslılar Antalya Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Gürünlüler Derneği üyelerinin de eşlik ettiği konserde, Antalyalılar ve Antalya’da yaşayan Sivaslılar hep bir ağızdan türkülere eşlik etti.

ÜCRETSİZ ŞEKER ÖLÇÜMÜ

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ramazan çarşısında açtığı stantla vatandaşların ücretsiz şekerini ölçüyor. Her akşam 21.00 ile 23.00 saatleri arasında açık olan stantta, diyabet konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Vatandaşların parmak uçlarından alınan kan örneği ile şeker ölçümü yapan görevliler, sonucu anında bildiriyor. Değeri yüksek çıkan riskli hastalar hastanelere yönlendiriliyor. Her akşam ortalama 30 vatandaş şekerini ölçtürerek, kontrol ettirip, bilgi sahibi oluyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle