Hoşgeldiniz  

PTT personel alımı ne zaman, başvuru nasıl yapılır? 2022 PTT personel alım başvuru tarihleri ve başvuru şartları

Semih Köken | 18 Haziran 2022 | Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

PTT personel alımı ne zaman, başvuru nasıl yapılır? 2022 PTT personel alım başvuru tarihleri ve başvuru şartları

PTT 2022 personel alımı yapacağını duyurdu. PTT’de işe girmek isteyen vatandaşlar da PTT personel alımı başvuru tarihi ne zaman sorusunu soruyor. PTT, 55 bin personel alımı yapacak. Süreci yakından takip eden adaylar başvuru şartlarını merak ediyor. Resmi açıklama henüz gelmese de bu yıl içerisinde 55 bin kişinin istihdam edileceği biliniyor. Peki, PTT personel alımı ne zaman? İşte detaylar…

PTT personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde açıkladı. 55 bin kişilik işe alım yapacağını duyurduktan sonra vatandaşlar başvuru şartlarını merak etmeye başladı. Yapılacak büyük istihdam sonucu birçok kişi işe alınacak. 2022 personel alımı ilanlarında en çok merak edilenlerden biri de bu başvurunun ne zaman, hangi tarihler arasında yapılacağıdır. Peki, PTT personel alımı başvuru şartları neler? İşte detaylar…

PTT BAŞVURU NASIL YAPILIR?

PTT personel alımı başvuru için sınav ve mülakatlara girmek zorunludur. Aynı zamanda kendi sitesinden başvuru alımları yapılmaktadır.

PTT BAŞVURU ŞARTLARI

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

d) Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle