Hoşgeldiniz  

Pegas’ın 2017 hedefi 1 milyon Rus turist

Semih Köken | 23 Eylül 2016 | Antalya Haber, Gündem, Oteller, Turizm, Yaşam A- A+

Pegas’ın 2017 hedefi 1 milyon Rus turist

RUSYA’nın en büyük tur operatörlerinden Pegas Touristik’in Genel Müdürü İmran Nazarov, 2017 yılı hedeflerinin Türkiye’ye 1 milyon Rus turist getirmek olduğunu açıkladı.

Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Pegas Touristik tarafından düzenlenen, Pegas Touristik Business Forum buluşması, Antalya’nın Manavgat İlçesi’ndeki Starlight Resort Hotel’de sürüyor. Foruma, Pegas Touristic’in Rusya, Ukrayna ve Gürcistan’daki 550 acentesinden temsilciler katıldı.

KAYBETTİĞİMİZİ BULDUK

Pegas Busines Forum, hem sonbahar hem de gelecek yaz için Rus turistlerin Türkiye’ye gelmeleri açısından önemli bir adım olarak görülüyor. Pegas Touristik Genel Müdürü İmran Nazarov, uçak kriziyle bozulan Türk- Rus ilişkilerinin düzelmesiyle her iki ülkenin kaybettiklerini yeniden bulduğunu söyledi. Her iki ülke vatandaşlarının birbirine daha çok sarılmaya ihtiyacı olduğunu aktaran Nazarov, “Rusya ve Türkiye ilişkileri normal seviyeye ulaşmıştır. Bu olumlu gelişmeler 2017 ve sonrası içinde çok büyük önem arz etmektedir” dedi.

HEDEFİMİZ 1 MİLYON RUS TURİST

Pegas Touristik olarak ilk hedeflerinin kriz öncesi rakamlara ulaşmak olduğunu kaydeden İmran Nazarov, “8 aylık ayrılık süresince Rus turistler, Türkiye’deki tatilin yerini hiçbir tatil destinasyonunun dolduramayacağını çok iyi anladı. Bunun tek taraflı olmadığına inanıyor, aynı özlemi Türk turizm sektörünün de çektiğini görüyoruz. Pegas Touristik olarak bizim 2017 yılı hedefimiz, 2014 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz 1 milyon kişiye ulaşmaktır” diye konuştu.

2017 DAHA İYİ OLACAK

Starlight Satış Pazarlama Direktörü Raşit Eti de 2016 yılının turizm sektörü açısından çok can yakıcı geçtiğini kaydetti. Eti, “Bu sezon turizm camiamız çok zarar gördü, kapanan ve geç açılan oteller oldu, esnaf kan ağladı. Belki de arz- talep dengesini piyasa kendi kendine dengelemeye çalıştı. Şimdi önümüzde yine zor bir kış sezonu var. Rus pazarının açılması ve kara bulutların bir nebze dağılması ile 2017’nin Türk turizmi için çok daha verimli geçeceğini düşünüyorum. Ancak eski cirolara ulaşmak için 2-3 sezon sabırla beklemek ve kalitemizi bozmadan çalışmamız lazım” diye konuştu.

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle