Hoşgeldiniz  

PARALI PLAJLARA KARŞI PEDALLADILAR

SEMİH KÖKEN | 11 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Turuncu Pedallar bisiklet topluluğu, Cumhuriyet Meydanı’nından pedal çevirmeye başlayarak Konyaaltı Plajları’nda basın açıklaması yaptı. Topluluğun sözcüsü Selçuk Ok, Başkan Türel’in seçim vaatlerinin aksine plajların ve piknik alanlarının ücretlendirildiğini, bu düzenlemenin plajlardan ve piknik alanlarından rant sağlamak amacıyla yapıldığını kaldetti. Selçuk Ok, “Menderes Türel ve AKP belediyeciliğinin özü rant ve yağmaya dayanmaktadır. Yandaşlarına rant yaratmak, kentleri ve doğayı yağmalamak AKP’nin kent ve doğa politikalarının kendisidir. Konyaaltı sahilinde bu politika bir kez daha kendisini gösterdi. Türel, bir sezon ancak süren sahte ücretsiz plaj vaadini, aslında Konyaaltı plajını büyük bir rant alanı haline getirecek bir hazırlığı örtbas etmek için yapmış görünüyor” diye konuştu.

Sarısu Piknik Alanı’nın ücretlendirilmesine tepki gösteren Selçuk Ok, “Türel’in plajlarla ilgili rantçı uygulamalarına bir örnek de Sarısu plajının ücretli hale getirilmesidir. Hiçbir ücret ödemeden girilen Sarısu piknik alanı ve plajı göz boyama amaçlı masaların yenilenmesi ve doğal alana asfalt dökülmesi garabeti ile birlikte paralı hale getirilmiştir” dedi.

Konyaaltı plajlarının uygun bir şekilde halkın kullanımına açılmasını vurgulayan Selçuk Ok, “Güvenliği, cankurtaran hizmetleri, temizlik hizmetleri belediye personeli tarafından yapılmalı, kamu tarafından işletilmeli, kentsel yağmanın konusu olmamalıdır. Halkın yararlanabileceği çay, kahve, yiyecek, içecek satışını içeren kafeterya hizmetleri sahil boyunca verilmelidir. Fiyat politikaları belediye tarafından denetlenmeli ve halkın ulaşabileceği hizmetler sağlanmalıdır” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle