Hoşgeldiniz  

Pakistan bahçesi, EXPO 2016’da iddialı

Semih Köken | 17 Mart 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Pakistan bahçesi, EXPO 2016’da iddialı

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın’ı makamında ziyaret eden Pakistan Ülke Komiseri Abdul Wahid, ülkelerine özgü çiçeklerin yanı sıra, ahşap el işçiliğiyle EXPO 2016’da iddialı olduklarını söyledi.
EXPO 2016 ANTALYA'YA KATILACAK PAKISTAN'IN, ULKE KOMISERI ABDUL WAHID, AKSU ILCESI'NDEKI SERGI ALANINDA YAPACAKLARI DIS BAHCE PROJESINI YERINDE INCELEMEK UZERE BOLGEYE GELDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
EXPO 2016 Antalya’ya katılacak Pakistan’ın, Ülke Komiseri Abdul Wahid, Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında yapacakları dış bahçe projesini yerinde incelemek üzere bölgeye geldi. Komiser Wahid, ilk olarak EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın’ı makamında ziyaret etti.

İki kardeş ülkeyi aynı sergi alanı içinde görmenin mutluluk verici olduğunu belirten EXPO 2016 Genel Sekreteri Aydın, “Kardeşlik bağları güçlü olan iki ülke arasında EXPO 2016 Antalya, ikili görüşmeleri daha da pekiştirecektir. Pakistan’ı katılımlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye’yi ve Türk insanlarını çok sevdiğini belirten Pakistan Ülke Komiseri Abdul Wahid, “Bizler, kalpleri yan yana atan iki ülkeyiz. Dağın üzerinde, suyun daha altında ve baldan daha tatlı karşılıklı bir sevgimiz var” dedi.

Genel Sekreter Aydın, Komiser Wahid’e, EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayığı hediye etti.

Ülke Komiseri Wahid, dış bahçe projesini incelemek üzere daha sonra sergi alanını ziyaret etti. Wahid, bahçenin kusursuz olması için büyük titizlik gösterdiklerini belirtti. Wahid, “Bahçemiz, 31 Mart 2016 tarihinde bitecek. Ülkemize özgü çiçeklerin yanı sıra, ahşap el işçiliğimizi sergileyeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle