Hoşgeldiniz  

Orman Genel Müdürlüğü 1833 personel alımı yapıyor

Semih Köken | 29 Mart 2022 | Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Orman Genel Müdürlüğü 1833 personel alımı yapıyor

Başvurular 4 Nisan’da.

Orman Genel Müdürlüğü 1833 personel alımı yapıyor: Başvurular 4 Nisan’da

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli olarak orman mühendisi, orman endüstri mühendisi ve orman muhafaza memuru pozisyonları için 1833 kadro alımı yapacağı açıklandı. Başvurular 4-10 Nisan tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Kurumun Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlarına göre, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) taşra teşkilatında görev yapmak üzere, belirlenen iller için sözleşmeli personel pozisyonunda 283 orman mühendisi istihdam edecek. OGM ayrıca taşra teşkilatı için sözleşmeli personel pozisyonunda 50 orman endüstri mühendisi ve 1500 orman muhafaza memuru alımı da gerçekleştirecek.

ADAYLAR TERCİHLERİNİ İLLER BAZINDA YAPACAK

Adaylar tercihlerini, her ilan için belirlenen iller bazında yapacak. Orman mühendisi ve orman muhafaza memuru alımı sözlü ve uygulamalı sınavla yapılırken başarı sıralamasında bu sınavların yanı sıra ilgili KPSS puanı, orman endüstri mühendisi alımı için ise yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınacak.

BAŞVURULAR 4 NİSAN’DA BAŞLIYOR

Adaylar 4-10 Nisan döneminde e-Devlet üzerinden Orman Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ile Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr” adresi üzerinden e-Devlet şifreleriyle başvuru yapabilecek. Sınavların tarihi, yeri ve saati dahil, tüm tebligat ve duyurular OGM’nin internet adresi (www.ogm.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecek. Bilgiler ve sonuçlar, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden de görüntülenebilecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle