Hoşgeldiniz  

Oli’den, Ece-Efe’ye destek

Semih Köken | 18 Şubat 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Oli’den, Ece-Efe’ye destek

23 Nisan’da ‘Çiçek ve çocuk’ temasıyla açılacak olan EXPO 2016 Antalya’nın maskotları Ece-Efe’ye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi proje maskotu Oli’den destek geldi.

TMOK (5)

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Porsun, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Veli Kaya ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi Oktar Tertemiz ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi proje maskotuOli, 23 Nisan 2016 tarihinde ‘Çiçek ve çocuk’ temasıyla açılacak olan EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti.

 

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Faik Akturan tarafından karşılanan Olimpiyat Komitesi heyetine, EXPO 2016 Antalya’nın maskotları Ece-Efe de eşlik etti. Sergi alanında restoranlar sokağı, tarım müzesi, biyoçeşitlilik tema parkı, bitki heykelleri gibi birçok çalışmayı inceleyen heyet, Genel Sekreter Yardımcısı Akturan’dan bilgi aldı.

TMOK maskotuOli’nin Ece-Efe’nin yanında olduğunu söyleyen TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Porsun, “Maskotları sergi alanında bir araya getirdik. Çok güzel bir birliktelik oldu. İlerleyen zamanlarda EXPO sergi alanında diğer aktivitelerimiz de devam edecek. Türkiye için çok önemli bir EXPO. Turizmin çok sıkıntılı bir dönemden geçeceğini ön görürsek EXPO çok anlamlı olacak. Hizmet verenlere çok teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye ve Antalya’nın tanıtımı için EXPO’nun önemine değinen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi Tertemiz, “EXPO gerek ekonomi, gerekse de turizme ciddi bir katkı sağlayacak. Bu tesislerin, EXPO geçtikten sonra da kullanılacağını umuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı. Genel Sekreter Yardımcısı Akturan ise çalışmaların hiçbir sorun yaşamadan tüm hızla devam ettiğini belirtti.

Sergi alanı incelemesinin ardından TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Porsun, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın’a plaket taktim etti.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle