Hoşgeldiniz  

Ölen- Öldüren Kardeş Olunca Yakınları Allah’a Havale Etti

SEMİH KÖKEN | 06 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Antalya’da geçen yıl 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavgada ölenle sanıklar kardeş ve kardeş çocukları olunca, yakınlarından biri dışında kimse şikayetçi olmadı.

Antalya‘da geçen yıl 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavgada ölenle sanıklar kardeş ve kardeş çocukları olunca, yakınlarından biri dışında kimse şikayetçi olmadı. Müştekiler, olayı Allah’a havale ettiklerini söyledi.

Antalya‘da geçen 29 Eylül‘de, aralarında miras yüzünden sorun bulunduğu iddia edilen 24 yaşındaki Sezer Acar ile ağabeyi 46 yaşındaki Enver Acar telefonda tartıştı. Tartışmanın ardından Sezer Acar, aracıyla ağabeyinin Aksu ilçesi Zeytinlik Mahallesi’ndeki evine gitti. Tartışmanın büyümesi üzerine Enver Acar, oğlu Emre, diğer oğlu 13 yaşındaki E.A. ve akrababaları Rezan Kavak, Sezer Acar’ı tartakladı. İhbar üzerine olay yerine Aksu İlçeEmniyet Müdürlüğü‘nden bir ekip gönderildi. Olay yerine giden polis memurlarından Burhanettin Ay ve Ahmet Akkaş, Sezer Acar’ı yerde tekmelenirken buldu.

Polisin biber gazı sıkarak ağabeyi ve yeğenlerinden kurtardığı Sezer Acar, kaldırıldığı hastanede 9 gün sonra yaşamını yitirdi. Olaydan sonra Enver Acar, oğlu Emre ile akrabaları Rezan Kavak tutuklandı. Acar’ın 13 yaşındaki oğlunun ise tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Sanıklar hakkında 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sanıklar olayın kaza olduğunu, yere düşen Sezer Acar’ın başını yere çarptığını iddia etti.

DEMİR BURKMA MAKASIYLA VURMUŞLAR

Önceki gün görülen duruşmada, kavgada yaşamını yitiren Sezer Acar’ın yakınları, müşteki sıfatıyla dinlendi. Ancak ölenle cinayetten yargılanan sanıklar kardeş ve kardeş çocukları olunca, Ömer Acar dışında kimse şikayetçi olmadı. Ömer Acar, “Ben Sezer Acar’ın kardeşiyim. Kardeşim felçli anneme ve 3 kez ameliyat olmuş babama bakıyordu. Olay öncesi Enver ile Sezer arasında bir sıkıntı yoktu. Sezer bir araba almıştı. Olay akşamı sanık Emre Acar, ağabeyim Sezer’i telefonla çağırmış. 2’si bir tarafta 2’si de diğer tarafta pusu kurmuş. ve kafasına demir burkma makasıyla vurarak öldürmüşler” diye konuştu.

Kavgadan sonra Sezer Acar’ı aradığını belirten Ömer Acar, “Kardeşim bana telefonda ‘Abi beni öldürdüler. Abim bana vurdu’ dedi. Kardeşimle hastanede hiç konuşamadık. Nasıl olduğunu görmedim, ancak olayın anlattığım şekilde gerçekleştiğini düşünüyorum. Kardeşim olaydan bir hafta önce nişanlanmıştı” dedi.

Sezer ve Enver Acar‘ın babası 78 yaşındaki Ali Acar ise olayın nasıl olduğunu bilmediğini söyledi. Olay öncesinde kardeşler arasında bir sorun olmadığını da belirten Ali Acar, şikayetçi de olmadığını söyledi. Anne 65 yaşındaki Halime Acar da “Ben şikayetçi değilim, ancak Allah’a havale ediyorum” dedi. Sezer Acar’ın diğer kardeşleri Gurbet Acar, Zeynep Şılgın ve Hüsniye Bal ise kimseden şikayetçi olmadıklarını, ancak adaletin yerini bulmasını istediklerini söyledi. Mehmet Ali Acar ile Ahmet Acar ise sanık Enver Acar ile olayda hayatını kaybeden Sezer Acar arasında mal ya da miras paylaşımı konusunda bir sorun olmadığını söyledi. Ahmet Acar, “Enver ağabeyimdir, diğeri ise kardeşimdir. Aralarında bir şey de yoktu. Bir kazadır oldu” diyerek, sanıkların beraatını istediğini söyledi.

YERDE TEKMELİYORLARDI

Olaya ilk müdahalede bulunan polis memurlarından Burhanettin Ay ise, “Ekip arkadaşımla olay yerine geldiğimizde 4 kişinin yerde yatan bir kişiye tekmelerle vurduğunu gördük. Kendilerine müdahale ettik. Daha sonra yerde yatan şahıs kalkıp şu anda burada bulunan sanıklardan birine kafa atmak istedi. Bunun üzerine diğer şahıslar tekrar saldırdı. Bu aşamada tekrar birbirlerine vurdular. Ancak olay anında kim kime vurdu ayırt edemedik. Buradaki sanıkların hepsi olay yerinde vardı” dedi.

İstanbul Adli Tıp Kurumu‘ndan rapor istenmesine karar veren mahkeme, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. – Antalya

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle