Hoşgeldiniz  

MOBİL KREŞLER YOLLARDA

Semih Köken | 16 Aralık 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Büyükşehir, Kreşleri Çocukların Ayağına Götürüyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hizmete sunduğu mobil kreşlerle,  merkeze uzak mahallelerdeki çocukların ayağına giderek ücretsiz okul öncesi eğitim veriyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çocuklarını maddi yetersizlikten dolayı okul öncesi kurumlara gönderemeyen aileler için Mobil Kreş hizmetini başlattı. Bir TIR dorsesi ve bir otobüs kreşe dönüştürüldü. Çocukların zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimlerine uygun olarak dizayn edilen iki araç, merkeze uzak mahallelerdeki çocukların ayağına giderek, okul öncesi eğitimle buluşturuyor. Kepez ve Aksu ilçelerinde park eden kreşlerde, okul öncesi öğretmenler ve yardımcı personeller görev yapıyor. Çocukların eğitimi için her şeyin düşünüldüğü mobil kreş içerisinde faaliyet masaları, kitaplar, oyuncaklar, kırtasiye malzemeleri, oyun hamurları gibi tüm eğitim araç ve gereçleri bulunuyor.

62 ÇOCUK EĞİTİM GÖRÜYOR

Aksu İlçesi Pınarlı Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde ve Kepez İlçesi Yenimahalle Yardım Merkezi yanında hizmet veren mobil kreşlerde toplam 62 çocuk eğitim görüyor. Bir yandan oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçiren çocuklar, diğer yandan okul öncesi eğitim alıyor. Hafta içi her gün sabah ve öğle olmak üzere iki grup halinde hizmet veren mobil kreşlerde okuma yazma eğitimi verilirken, sanat, oyun, müzik, drama, mutfak ve bilim atölyesi etkinlikleri veriliyor. Çocuklar bu sayede okul öncesi gelişimlerini tamamlıyor.

ÇOCUKLAR MOBİL KREŞLERLE OKULA HAZIR

Okul öncesi öğretmeni İlkay Yücel, “Maddi imkansızlıklardan dolayı eğitim alamayan çocuklarımızın ayağına gidiyoruz. Okula hazırlık programları uyguluyoruz. Gelenek ve göreneklerimizi öğretiyoruz. Küçük kas gelişmeleri ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Zeka oyunları oynuyoruz. Türkçe dil etkinlikleri yapıyoruz. Çocuklarımız buradan okula hazır bir şekilde ayrılıyorlar. Belediyemiz her türlü ihtiyacı karşılıyor” dedi.

BAŞKAN TÜREL’E TEŞEKKÜR

Çocukları mobil kreşlerde hizmet gören aileler hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Funda Coşgun, “Verilen kreş hizmetinden de öğretmenlerimizden de memnunuz. Büyükşehir Belediyesi’ne bize böyle bir olanak sağladığı için teşekkür ediyoruz.”

Türkan Yahşi, “Kızım kreşi çok seviyor. Bugün biraz rahatsız olmasına rağmen, ısrarla kreşe gelmek istedi. Çok memnunuz. Burada çok şey öğreniyor”

Nurhan Uysal, “ Bu kreş kızıma büyük katkı sağladı. Çok olumlu gelişmeler gözlemliyoruz. Bu hizmetten dolayı Belediye Başkanımız Menderes Türel’e teşekkür ediyoruz.”

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle