Hoşgeldiniz  

MIPIM’de Antalya rüzgarı esti

Semih Köken | 17 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

MIPIM’de Antalya rüzgarı esti

Büyükşehir Belediyesi, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyaca üncü ‘Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’ MIPIM’de projelerini tanıttı. Antalya’nın çehresini değiştirecek ve değerini katlayacak vizyon projeler büyük beğeni topladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, özellikle Kepez Santral Projesi’nden hayranlıkla söz etti.

Fransa’nın Cannes şehrinde bu yıl 28’ncisi düzenlenen, 90 ülkeden 2 bin 300 profesyonel katılımcının yer aldığı MIPIM Fuarı’na Antalya Büyükşehir Belediyesi damga vurdu. Bu yıl 3’ncü kez dünya vitrininde boy gösteren Büyükşehir Belediyesi, vizyon projeleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN ÖVGÜ

MIPIM’de bulunan Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin standını ziyaret ederek vizyon projeleri inceledi. Bakan Özhaseki, özellikle 3 boyutlu olarak Büyükşehir Belediyesi standında yer alan Kepez- Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nden övgüyle bahsetti. Özhaseki; “Her projede muhakkak eleştirilecek bir şey bulunur; fakat ben bu proje karşısında gerçekten söyleyecek bir şey bulamıyorum” dedi. Ayrıca Konyaaltı Liman Projesi, Boğaçayı Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi ve Tünektepe Projesi de Türk ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı.

DÜNYANIN İLGİSİ ANTALYA’NIN ÜZERİNDE

Dinamik şehir yapısı, doğal güzellikleri ve hayata geçirilecek vizyon projeleriyle Antalya, MIPIM’de Amerika’dan Japonya’ya pek çok yatırımcının odağında yer alıyor. Ayrıca yapılan eş toplantılarda Kiev, Leipzig, Essen, Ghent, Amsterdam, Buenos Aires, Saint Petersburg belediye başkanları Antalya’ya özel ilgi göstererek ikili temaslarda bulundu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle