Hoşgeldiniz  

MİLLİ SPORCU TEHLİKE ATLATTI

SEMİH KÖKEN | 13 Mayıs 2015 | Gündem, Kemer Güncel A- A+

ANTALYA Kemer’de serbest dalış dünya rekoru kırmak için antrenman yapan milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy, 80 metre derinlikte içerisinde bulunduğu asansör sistemindeki kancanın demir çubuğa takılması sonucu tehlike atlattı. 30 saniye süren mücadele sonrası asansörü sarsarak kancayı çıkarıp deniz yüzeyine çıkan Ulusoy’a, dalış embolisi teşhisi konuldu.

Serbest dalışta 10 yıllık kariyerinde 11 dünya, 2 Avrupa rekorunun yanı sıra, 2 dünya, bir de Avrupa şampiyonluğu bulunan milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy, serbest dalış dünya rekoru kırma hazırlıklarını sürdürüyor. Kemer’de asansör sistemiyle 120 metre derinliğe inerek serbest dalışta rekor kırmak için çalışan milli sporcu, antrenmanda tehlike atlattı. Marina açıklarında 80 metreye dalan Ulusoy, içersinde bulunduğu asansör sistemindeki kancanın demir çubuğa takılması soncu yukarı çıkmakta zorlandı. Su altında kancayı çıkarmak için bir süre uğraşan Ulusoy, yüzerek deniz yüzeyine çıktıktan sonra vücudunda uyuşma ve görme kaybı oluşması nedeniyle hastaneye götürüldü.

Antalya’daki özel bir hastanede tedavi edilen Ulusoy’a emboli teşhisi konuldu. Su altında fazla kalması nedeniyle beyne giden damarlardan birinde geçici tıkanma oluşan Ulusoy, tedavisinin tamamlandığını ve taburcu edilmeyi beklediğini söyledi. Yaşadığı olayı şanssızlık olarak değerlendiren Ulusoy, “80 metreye antrenman dalışı yaptım, asansör sistemindeki karabina, sabit demire takıldı. 80 metreye ulaştığımda karabinanın demir çubuktan çıkması gerekiyordu. Karabina çıkmadığı için yukarı yüzemedim. 30 saniye süren mücadele sonrası karabinayı çıkardım. Su yüzeyine yüzdüm ve tekneye çıktım” diye konuştu.

Tekneye çıktığında olayın farkına varamadığını anlatan Ulusoy, kısa süre sonra vücudunda uyuşma olduğunu belirtti. Uyuşmanın artması üzerine hastaneye getirildiğini dile getiren Ulusoy, “Yukarı çıktığımda ‘Dünya rekoru geliyor’ dedim. Çok rahattım sonra yavaş yavaş sağ el ve ayağımda uyuşma başladı. Vücudumun sağında şiddetlendi ve hareketlerim yavaşladı. Görme kaybı oluştu. Beyne giden damarlardan birinde tıkanma oluşmuş. Doktorlar tarafından dalış embolisi teşhisi konuldu. Şu anda hiçbir sıkıntım yok, taburcu olmayı bekliyorum. Antrenmanlara devam edeceğim” dedi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle