Hoşgeldiniz  

MEYDANDA 100 BİN KİŞİ

SEMİH KÖKEN | 20 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

ANTALYA’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen ‘fener alayı’na on binlerce kişi katıldı. Cumhriyet Meydanı’nda biraraya gelen 100 binden fazla insan ise Sıla’nın konserini izledi.

Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı, Konyaaltı Varyantı’ndan başladı. Ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılmak için Antalyalılar sokağa akın etti. Aralarında görme engellilerin de olduğu her kesimden, her yaştan on binlerce kişinin önünde Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal, CHP milletvekili adayları Çetin Osman Budak ile Mustafa Mustafa Akaydın yer aldı. Elden ele 600 metre uzunluğunda Türk bayrağının açılıp taşındığı yürüyüşte Muratpaşa Belediyesi’nin dağıttığı meşaleler yakıldı. Yürüyüşte zaman zaman ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Türkiye laiktir laik kalacak’,‘Türkiye Türktür Türk kalacak’ gibi sloganlar atıldı.

  

MEYDANDA 100 BİN KİŞİ

Fener alayı Cumhuriyet Meydanı’na ulaştığında ise alanda mahşeri bir kalabalık oluştu. Yaklaşık 100 bin kişi, meydanda sanatçı Sıla’nın konserini dinleyip, şarkılarına coşkuyla eşlik etti.

Konser öncesinde mahşeri kalabalığa seslenen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Nazım Hikmet Ran’ın, ‘Davet’ şiiri ile başladığı konuşmasında, şunları söyledi;

“Gençliğimiz sıkıntılı; eğitim paralı, eğitim pahalı ayrıca üniversite sınavlarında yolsuzluklar yapılıyor. Gençlerimiz kul hakkı yiyicilerinin pençesinde. Üniversiteye giren gencimiz, öğrenimini bitirir bitirmez, torpil tuzağına, torpil duvarına çarpıyor. Gençliğimizin üniversiteyi bitirdikten sonra da kul hakkı yiyicilerinin pençesinden kurtulamadığını görüyoruz. Asgari ücretle çalışan kadınlarımızın sokakta büyüyen çocuklarına kreş yapıyoruz, paramızı buna harcıyoruz. Yaşlı evi yapıyoruz; yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz, paramızı buna harcıyoruz. Engelli yaşam evi yapıyoruz, paramızı buna harcıyoruz. Etüd merkezleri açıyoruz mahallelerde, paramızı buna harcıyoruz. Halk çamaşırhaneleri açıyoruz, paramızı buna harcıyoruz. Bütün insanlarımıza dokunabilecek çalışmalar yapıyoruz. Spor salonları açıyoruz, mahallerimizin asfaltlarını yeniliyoruz, taziye hizmetlerimizle; zor gününde insanlarımızın yanında yer alıyoruz.”

Atatürk’ü anmanın çok çalışarak, halka sevgiyle ve hizmetle, kararlılıkla giderek olacağını aktaran Başkan Uysal, “Atatürk’ü anmak; Atatürk’ün vasiyetini yerine getirerek olur. Biz çok çalışacağız. Herkese, severek, sayarak, kategorize etmeden gideceğiz. Atatürk’ü, o zaman alın açıklığı içinde, büyük bir huzurla keyifle anacağız ve bütün halkımız da aynı onuru paylaşacak. Atatürk bu ülkenin aydınlık geleceğidir” dedi.

Başkan Uysal, Cumhuriyet Meydanı’nı Muratpaşa Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için tahsis eden Antalya Valiliği’ne de teşekkür etti.

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle