Hoşgeldiniz  

Menderes Türel darbe gecesini anlatırken duygulandı

Semih Köken | 02 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Menderes Türel darbe gecesini anlatırken duygulandı

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel, İstanbul’da darbe girişimine direnen vatandaşları gördüğünde yaşadıklarını anlatırken, duygu dolu anlar yaşadı. Türel, “Darbe gecesi komşularım, askerlerin evimi sardığını söyledi” dedi.

AK Parti Antalya İl Başkanlığı, DSİ Antalya dinlenme tesislerinde darbe girişiminin ardından yaşananları değerlendirmek amacıyla gazetecilerle bir araya geldi. Toplantıya Ak Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Gökcen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Ak Partili Hakan Tütüncü ve Ak Partili yöneticiler katıldı.

TÜREL DUYGULANDI
AK PARTI ANTALYA IL BASKANLIGI,  DARBE SURECINI DEGERLENDIRMEK AMACIYLA BASIN TOPLANTISI DUZENLEDI.BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL(FOTODAKI), DARBE GIRISIMINI ANLATIRKEN DUYGUSAL ANLAR YASADI.  (FOTO: HASAN DEMIRBAS/ANTALYA, DHA)
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, darbe gecesi yaşadıklarını anlatırken duygulu anlar yaşadı. Sesi titreyen ve gözleri yaşaran Türel, 15 Temmuz darbe girişimi gecesini Vali Konağı’nda kentin yöneticileriyle buluşarak değerlendirmeler yaptıklarını ifade etti. Türel, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına gitmek için İstanbul’a hareket ettiğini söyledi. İstanbul’a vardıklarında Cumhurbaşkanı’nın yanına ulaşmak için yarım saatlik yolu 3,5 saatte tamamladıklarını belirten Türel, bu esnada yolda gördükleri vatandaşların durumunu anlatırken duygulu anlar yaşadı.
AK PARTI ANTALYA IL BASKANLIGI,  DARBE SURECINI DEGERLENDIRMEK AMACIYLA BASIN TOPLANTISI DUZENLEDI. AK PARTI IL BASKNAI RIZA SUMER (SAGDAKI)TTOPLANTIYA KATILDI. (FOTO: HASAN DEMIRBAS/ANTALYA, DHA)
EVİNİN ETRAFINI ASKERLER SARMIŞ

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Türel, darbe girişimi gecesi, ailesini güvenli bir yere taşıdığını belirterek, “Sonrasında komşularımın anlattığına göre evimin etrafı askerler tarafından sarılmış. Beni almaya cesaret edemezlerdi ve ben buna izin vermezdim. Allah’a sığındık” dedi. Menderes Türel, darbe girişiminin işgal provası olduğunu söyledi. Başkan Türel, şöyle konuştu:

“Darbe girişimi Türkiye’yi dünya üzerindeki egemen güçlere teslim etmek amacıyla yapıldı. Ancak Türk milletinin yüce bir millet olduğunu unuttular. Türk milletinin destanlar yazabileceğini hiç düşünmediler. Yeni Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan’ın başkomutan olduğunu hesaplayamadılar. Cumhurbaşkanımız, Türk milletini arkasına alarak bu güçlerin oyununu bozdular. Türk milletinin kalkınmasını istemeyen birçok güç var. Bu güçlerin ameliyat yapma hesapları olmuştur. Türkiye bu badireyi atlatmıştır.”

“BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK”

Demokrasiye yapılan darbe girişiminin ardından batı dünyasının Türkiye’ye karşı tutumunun kendisini şaşırtmadığını anlatan Türel, “Darbe girişimi öncesi turizm için Avrupa’ya tura çıktığımda ülkelerin üzücü tutumuna şahit olmuştum. Mursi’ye sahip çıkmayan Avrupa, aynı tutumu Türkiye’ye karşı izledi. Ama Mısır’da başarılanı Türkiye’de başaramadılar. Aksi olsaydı batı Mısır’da darbecilere gösterilen ilgi, burada da farklı olmayacaktı. Bizim bizden başka dostumuz yok. Biz güçlü olursak başarılı olamayacaklar. Yeter ki nifak tohumları yeşertmeye çalışanlara müsaade etmeyelim” dedi.

“YANLIŞLIKLAR OLABİLİR”

Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ PDY) karşı yeni bir mücadele dönemi başladığını söyledi. Bu örgütün tamamen temizlenene kadar mücadele etmeye devam edeceklerini ifade eden Sümer, “Kurunun yanında yaşın yanmaması gerekir. Umarım hatalar yaşanmaz. İkinci bir emre kadar meydanları bırakmıyoruz. Sinsi bekleyen FETÖ var. Meydanlarda onlara korku salmaya devam edeceğiz“ diye konuştu.

MİLLETVEKİLLERİ KÖSE VE ENÇ

Ak Parti Antalya milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ise 15 Temmuz gecesi belediye başkanlarının kışlaların önüne iş makinelerini göndererek önemli bir iş yaptığını söyledi. Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda her partiden insan gördüklerini ifade eden Enç, “O gece Cumhuriyet Meydanı’nda çok gururlandım. Ülkemizde çok umut verici gelişmeler yaşanıyor. İnşallah bu hava bozulmaz” dedi.

Milletvekili Mustafa Köse ise darbe girişiminin milletin iradesine yapılmaya çalışıldığını kaydetti. Meclisin tarihinde hiç bombalanmadığını dile getiren Köse, FETÖ’nün milletin iradesi olan meclisi bile bombalayacak kadar göz döndüğünü aktardı. Köse, “Millet darbe yapmaya çalışanlara karşı darbe yaptı” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle