Hoşgeldiniz  

Lütfi Elvan Batı Çevre Yolu’nu İnceledi‏

SEMİH KÖKEN | 25 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Batı Çevre Yolunda incelemelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan yolu en kısa süre hizmete açılacağını söyledi.

Yolda yaşanan sorunun imarla ilgili olduğunu hatırlatan Elvan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in göreve gelmesinin ardından çalışmaların hızlandığını belirterek, ilk etapta yolun 6 km’lik kısmını 3-4 ay sonrada 8 km’lik kısmını hizmete açacaklarını ifade etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Batı Çevre Yolunda incelemelerde bulundu. Çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Elvan 14 kilometre uzunluğundaki yolun 120 milyon lira yatırım bedeline sahip olduğunu söyledi.

CHP’li Belediyelerin Anlaşmazlığı Yolu Geciktirdi

2007 yılında başlayan çalışmaların uzamasının sebebin geçtiğimiz dönemde iki CHP’li belediye arasında yaşanan anlaşmazlık olduğunu ifade eden Elvan “Aslında Batı Çevre Yolu ile ilgili çalışmalar 2007 yılında başlamıştı. Ancak imarla ilgili sıkıntılar çıktı. Özellikle Sayın Akaydın Hoca döneminde Konyaaltı belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında bir anlaşmazlıktan ötürü sıkıntılar çıktı” dedi. Kendisine, Konyaaltı Belediyesi’nin sorunu çözmek istediği ancak Akaydın Hocanın buna karşı çıktığı bilgisinin verildiğini anlatan Elvan “ Dolayısıyla bu anlaşmazlık sonucunda  imarla ilgili problemin çözülememesi nedeniyle bir gecikme söz konusu oldu” şeklinde konuştu.

Yolun 6 km’lik Bölümü Açılışa Hazır

Çalışmaların yerel seçimlerin ardından Menderes Türel’in Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yeniden göreve gelmesi ile hızlandığını aktaran Elvan “Şu anda çalışmalar çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Yolun aşağı yukarı 6 km’lik kesimi açılışa hazır” diye konuştu.

Çalışmaların su gelirleri nedeni ile bazen aksadığını anlatan Elvan “Şu an bulunduğumuz yerde bir su geliri var. Bunun azalmasını bekliyorlar.  Bu su geliri azalır azalmaz da 3-4 günlük bir çalışmayla arkadaşlarımız çalışma için buraya geçebilecekler. Arkadaki derede 18 metreküplük bir su geliri var. Geçmiş yıllarda buradan çok az bir su geldiği bana ifade edildi. Suyun başka derelere aktarılarak menfezler yerleştirilerek yolumuzu açacağız. Bu 6 km’lik kesimi kısa sürede açmayı planlıyoruz” dedi.

Sorun Para İle İlgili Değil, İmar İle İlgili

Batı Çevre Yolunun sorunun imar ile ilgili olduğunu hatırlatan Lütfi Elvan bu çalışmalarda da sona gelindiğini anlattı. Elvan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Diğer kesimlerle ilgili imar çalışmaları nihayileştirilmek üzere. Ormandan geçen bölümle ilgili bir sorun yok. Burada alt yapı çalışmaları hemen hemen tamamlandı. İmarla ilgili çalışmaların tamamlanmasına müteakiben 3-4 ay gibi bir sürede, Karayolları Genel Müdürlüğü bu çalışmaları tamamlayabilecek. Neticede burada yaşanan sıkıntı para ile ilgili değil. Burada yaşanan tek sıkıntı imarla ilgilidir. Ama önemli bir kesimi hallolmuştur. 400-500 metrelik kesim yapılacaktır.”

En Kısa Süre Açmak İstiyoruz

Amaçlarının Batı Çevre yolunu en kısa sürede hizmete açmak olduğunu anlatan Elvan, tüm ekiplerin bunun için gece gündüz çalıştığını anlattı. Elvan sözlerini şöyle sürdürdü“Yolun önemli bir kesiminde asfaltlama tamamlanmış sadece çok az bir kesimde tamamlanması gereken çalışmalar var. Çok kısa bir sürede 6 km’lik yolu vatandaşın hizmetine sunacağız. İmarla ilgili sorun olan 400-500 metrelik bölümle ilgili, Kepez Belediyesi 1/1000’lik imar planlarına işleyerek kısa sürede sorunu çözecek diye düşünüyoruz. Çözümüne müteakip 3-4 aylık bir süre içinde kalan 8 km’lik kesimi vatandaşların hizmetine sunacağız. Antalya trafiğinde ciddi bir rahatlama söz konusu olacak. Çok önemsiyoruz” diye konuştu.BTU_1458 BTU_1485

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle