Hoşgeldiniz  

Lemurlar yeni evlerinde

Semih Köken | 02 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Lemurlar yeni evlerinde

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne geçen yıl İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndan gelen kuyruklu lemurlar yeni evlerine geçti.

220 türde 1045 hayvanın barındığı hayvanat bahçesinde, canlıların rahatı için her ayrıntıyı düşünen hayvanat bahçesi yönetimi, lemur ve maymunları yeni evlerine taşıdı. 4 ve 2 yaşında iki lemur, hayvanat bahçesi üyeleri arasına katılmadan önce karantina süresini tamamlamıştı. Karantinanın ardından bir süre geçici barınaklarına yerleştirilen lemurlar, sezon başında yeni evlerine taşındı. Geniş alanı ve yüksekliğiyle lemurların seveceği tarzda dizayn edilen ev, oldukça havadar. İnsanlara yakınlığıyla bilinen lemurlar, gün boyunca yeni evlerinde güneşin keyfini çıkartıyor. Lemurlar çoğu zaman bakıcıları tarafından taze meyvelerle besleniyor.

Lemur ikilisi, uzman veteriner hekim Aygül Arsun gözetiminde yaşıyor. Aygül Arsun, “Doğal yaşamlarını aratmayacak konforda hazırlanan bahçelerinde huzur içinde yaşıyorlar. Meyve ve taze buğdaya bayılan ikiliyi ellerimizle besliyoruz. Çok sempatik hayvanlar. Türkiye’de pek fazla hayvanat bahçesinde yok. Bize de İzmir Doğal Yaşam Parkı ile takas sonrası geldi. Artık Antalyalılar da çizgili kuyruklu lemurları istedikleri zaman görebilecek” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle