Hoşgeldiniz  

KUTSO akreditasyon sisteminde seviye atladı

Semih Köken | 25 Eylül 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

KUTSO akreditasyon sisteminde seviye atladı

KUMLUCA Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) 2014 yılında dahil olduğu TOBB Akreditasyon Sistemi’nde bir üst seviyeye geçti.

KUTSO, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından tüm oda ve borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesi, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla uygulamaya konulan Akredite Oda Sistemi’ne 2014 yılında dahil oldu. Sistemin uygulanmaya başlanmasından 3 yıl sonra gerçekleşen akreditasyon denetimini başarıyla tamamlayan KUTSO, 5 Yıldızlı Oda Hizmet Sistemi’nde bir üst seviyeye geçti.

Türk Loydu Başdenetçisi Özlem Savran tarafından gerçekleştirilen denetim KUTSO yönetim kurulu, meclis üyeleri ve personelin katılımıyla KUTSO Kumluca Merkez Ofisi toplantı salonunda açılış toplantısıyla başladı.

KUTSO Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, “KUTSO Değişim Grubu olarak göreve geldiklerinde ilk olarak odanın fiziki şartlarını iyileştirmek ve odayı üyelerine aksaksız hizmet verir hale getirmek için çalışmaya başladık. Geride bıraktığımız 4 yıl içerisinde bu hedefimizi KUTSO’nun hizmet verdiği Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerimizde tamamladık. Amacımız üyelerimizin ve bölge insanının ‘KUTSO iyi ki var’ diyebilmesini sağlamaktır. Akreditasyon sistemi bizim bu hedefimize ulaşmamızda bize yol göstermekte ve hedeflerimize daha çabuk ulaşmamızı sağlamaktadır” dedi.

Açılış toplantısının ardından başlayan denetimde temel yeterlilik kriterleri olan yönetim ve oda mevzuatı, mali yönetim, insan kaynakları yönetimi, iş planlaması ve yönetimi, haberleşme ve yayınlar, bilgi ve iletişim teknolojileri kullanımı, üye ilişkilileri, kalite yönetimi, uluslararası ticaret gibi konular denetlendi. Sabah 08.30’da başlayan denetim gece 02.00’ye kadar sürdü. Denetimin ardından ön değerlendirmesini tamamlayan Başdenetçi Özlem Savran, KUTSO’nun 4 yıllık akreditasyon döneminde önemli ilerlemeler kaydettiğini ve akreditasyon sisteminde bir üst seviyeye çıkmaya hak kazandığını belirtti.

Denetimin ardından açıklama yapan Başkan Günay, “Denetimin başarıyla tamamlanarak odamızın akreditasyon sisteminde bir üst seviyeye geçmesi KUTSO yönetimi olarak bizleri son derece mutlu etti. Bu başarıda emeği geçen başta genel sekreterimiz olmak üzere tüm personelimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya / Kumluca – KUMLUCA

Foto 1 indir

KUMLUCA TICARET VE SANAYI ODASI (KUTSO) 2014 YILINDA DAHIL OLDUGU TOBB AKREDITASYON SISTEMI'NDE BIR UST SEVIYEYE GECTI.(FOTO:KUMLUCA-DHA)
indir

Foto 2 indir

KUMLUCA TICARET VE SANAYI ODASI (KUTSO) 2014 YILINDA DAHIL OLDUGU TOBB AKREDITASYON SISTEMI'NDE BIR UST SEVIYEYE GECTI.(FOTO:KUMLUCA-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle