Hoşgeldiniz  

KUMLUCA BELEDİYESİ ULUPINAR DA VATANDAŞIN İÇME SUYUNU KESTİ

Semih Köken | 27 Haziran 2021 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset A- A+

KUMLUCA BELEDİYESİ ULUPINAR DA VATANDAŞIN İÇME SUYUNU KESTİ

Antalya nın Turizm  ilçesi Kemerin en güzel mesire yeri Ulupınar Mahallesinde geçtiğimiz gün yaşanan olay akıllara durgunluk verdi.

Yetkisi ve elinde hiç bir tutarlılığı olmayan Kumluca Belediye ekipleri Başlarında  İYİ Parti meclis Üyesi Ünal Abacıoğlu ve Sulama müdürü olduğu halde  Ulupınar ın can damarı olan suyun çıktığı yerde vatandaşların evlerine içme suyu aldıkları hortumları kesti.

İYİ Parti meclis Üyesi Ünal Abacıoğlu nun  suyun çıktığı yerde bizzat başında durarak hiç bir yetkisi olmadığı halde hortumları kesin talimatı vererek vatandaşların evlerine giden hortumları kestirmesi büyük sıkıntı yarattı.

Evlerinde içme sularının kesildiğini gören vatandaşlar olayın arızadan kaynaklandığını düşünseler de  olayın iş bilmez Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Abacıoğlu  nun keyfi uygulaması olduğunu görünce tepki gösterdiler.

YETKİLERİ  OLMADIĞI HALDE.

 

Ulupınar Mahallesinin  idari  ve siyası yönden Kemer ilçesinin Mahallesi iken Kumluca Belediye ekibi  kanun ve yönetmelik bilmeden Ulupınara müdahale edemeyeceklerini dile getiren vatandaşlar  “Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti meclis üyesi olan Ünal Abacıoğlu nun bizzat gelerek ve  emriyle  Ulupınar ın suyunu kesme talimatı almışlar ,  ne yetkileri var nede başka resmi bir belgeleri burası dağ başımı.  Biz yıllardır bu suyun gözünden evlerimize kendi imkanlarımızla su götürüyoruz. Su doğal ihtiyacımız bunu kimse elimizden alamaz hele yetkisi bile olmayan Kumluca belediyesinin haddine ve sorumluluk sahasına girmez” diyerek büyük tepki gösterdiler.

SU PAYLAŞIMI 1973 YILINDA YAPILMIŞ.

Ulupınara can veren su  bölgenin kalkınmasında ve geçiminde büyük rol oynarken Alabalık tesisleri ve dünyaca ünlü Restoran’ları ile Antalya nın incisi durumun da. Bölgedeki su 1973 yılında  Valilik ve özel idare tarafından belirtilmiş metreküplerde  Ulupınar içinde dağıtılmakla birlikte bölgeye can veren SU tüm vatandaşların geçim kaynağı durumunda ,  Ancak Kumluca Belediyesi buraya Yazır köyüne su götürmek istiyor. Bunun için bu tip girişimlerde bulunulduğunu iddia eden vatandaşlar ” zaten sulama kanalından Yazıra su gidiyor hala daha buraya su istiyorlar Ulupınar ın suyu bize zaten zor yetiyor oraya su gidemez zaten bu karar da da yazılı artan su olursa diyerek madde konulmuş. Su bize yetmiyor ki Yazır a gitsin” diyerek Kumluca Belediyesine tepki gösterdiler.

SUYUN İDARESİ ARTIK ASATTA

Büyükşehir yasasından sonra  çıkan yeraltı suyunun yönetilmesi  Antalya Büyükşehir e bağlı kuruluş olan ASAT ta

Asat  tan başka kimsenin karışamadığı Su olayında vatandaşların mağdur olmaması için çalışan ekipler gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışarak vatandaşlara tekrar içme suyunu verdiler.

Çıralı - Pansiyon - Hotel - Bungalows - Kemer - Ulupınar

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle