Hoşgeldiniz  

Kreş öğrencileri Çanakkale Zafer sergisi açtı

Semih Köken | 19 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kreş öğrencileri Çanakkale Zafer sergisi açtı

KONYAALTI Belediyesi Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi’ndeki çocuklar, aileleriyle ‘Çanakkale Deniz Zaferi’ 101’inci yıldönümü dolayısıyla sergi hazırladı.
KONYAALTI BELEDIYESI COCUK KRESI VE GUNDUZ BAKIMEVI'NDEKI COCUKLAR, AILELERIYLE 'CANAKKALE DENIZ ZAFERI' 101'INCI YILDONUMU DOLAYISIYLA SERGI HAZIRLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nin minik öğrencileri aileleri Çanakkale Zaferi’ni anlatan sergi hazırladı. Öğrencileri 3 boyutlu projelerini sergiledi. Miniklerin hazırladığı eserler büyük beğeni topladı. Kreş öğrencileri gruplar halinde Çanakkale türküleri eşliğinde aileleriyle hazırladıkları sergiyi gezdi. Ayrıca çocuklara Çanakkale Zaferi’ni anlatan film izletildi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bağımsızlığın simgesi cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin öneminin çocuklara erken yaşlardan itibaren öğretilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Böcek, miniklerin hayallerini böyle sergilere yansıttıklarını belirterek, “Çocuklarımız aileleriyle hazırladıkları bu güzel sergi için teşekkür ediyorum. Çanakkale Zaferi’nin 101. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyorum” dedi.DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle