Hoşgeldiniz  

Kredi kartı sahipleri dikkat!

SEMİH KÖKEN | 23 Aralık 2014 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğde Değişiklik  Yapılmasına Dair Tebliğ ile Katılım Bankalarınca Uygulanacak Tekdüzen Hesap Planı  ve İzahnamesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi  Gazete’de yayımlandı. Tebliğler, 1 Ocak 2015′te yürürlüğe girecek.
Buna göre, her iki tebliğde “Mevduat ve Diğer Yabancı Kaynaklar”  grubuna, “39070 Kredi borcu bakiyesinden fazla yapılan ödemeler” ile “39170 Kredi  borcu bakiyesinden fazla yapılan ödemeler” başlıkları eklendi.
Katılım Bankalarınca Uygulanacak Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi  Hakkında Tebliğ’de ayrıca söz konusu başlık altına “84004 Sermaye piyasası  işlemlerine” ve “84104 Sermaye piyasası işlemlerine” başlıklı hesaplar da dahil  edildi.
“Kredi borcu bakiyesinden fazla yapılan ödemeler”, kredi kartı  borçları da dahil olmak üzere kredi müşterilerince borç bakiyesinden fazla  yapılan ödemelerin sözleşmede katılım fonu olarak nitelendirilerek katılım fonu  hesaplarında izleneceğine ilişkin bir hükmün veya müşterinin bu yönde bir irade  beyanının bulunmaması halinde izleneceği hesapları içeriyor.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle