Hoşgeldiniz  

Konyaaltı’nda spor tesisleri yenileniyor

Semih Köken | 27 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı’nda spor tesisleri yenileniyor

KONYAALTI Belediyesi, daha modern hizmet verebilmek için mevcut spor tesislerinde yenileme çalışması başlattı.

 

Konyaaltı Belediyesi, Toros Mahallesi’ndeki 6 bin 500 metrekare arazi üzerine kurulu spor tesisini baştan sona yeniliyor. İlk olarak sahanın drenaj çalışmasıyla altyapısını yenileyen Konyaaltı Belediyesi, rulo çimleme yöntemiyle sahayı çimlendiriyor. Ayrıca tesislerdeki soyunma odaları da yenilenerek modern bir yapıya kavuşturuldu.

Yaz ve Kış Spor Okulları’yla ilçede yılın her döneminde spor faaliyetlerine devam ettiklerini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, büyük spor kulüplerinin altyapıya yeteri kadar yatırım yapmadığını belirtti. Hizmete açtıkları tesislerle her gence hayalindeki spor kulüplerine gidebilme şansı vermek istediklerini ifade eden Başkan Böcek, “Konyaaltı Belediyesi olarak amatör sporculara her türlü fiziki ortamı sağlamayı amaçladık. Uzun zamandır hizmet veren ve artık güncelliğini kaybeden Toros Mahallesi Spor Tesisi’nde de bu amaçla modernize çalışması başlattık” dedi.

 

Başkan Muhittin Böcek, “Yaz aylarında açtığımız spor okullarımıza çok yoğun ilgi oluyor. İnanıyorum ki geleceğin şampiyonları buralardan çıkacak. Konyaaltı Belediyespor’un U19 takımı bu yıl Antalya’da şampiyon oldu. Bu şampiyonluklar altyapıya verilen değerin ve yatırımın bir meyvesidir. Bu anlamda her geçen yıl spor tesisi sayımızı artırıyor, mevcutları da modernize ediyoruz. Toros Mahallesi’ndeki futbol sahamızda yaptığımız modernize çalışmalarında sona geldik. Bir ay gibi kısa bir süre içinde bu çalışmaları tamamlayıp, sahayı sporcularımızın kullanımına açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle