Hoşgeldiniz  

Konyaaltı’nda kedi ve köpeklere ısıtılıcı oda

Semih Köken | 05 Ocak 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı’nda kedi ve köpeklere ısıtılıcı oda
2015 yılında 3 bine yakın ziyaretçi ağırlayan, sahiplendirme programı ile 654 kedi ve köpeği yeni ailelerine teslim eden Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi dondurucu soğuklara karşı da kedi ve köpekleri ısıtıcı sobalarla koruyor.

 

Ülke genelinde soğuyan havalar herkes kadar elbette ki sokakta yaşayan hayvanları da olumsuz etkiliyor. Zaman zaman eksi seviyelere düşen hava sıcaklığı, Konyaaltı Belediyesi’ni harekete geçirdi. Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi sokak hayvanlarını, elektrikli ısıtıcılarla soğuktan koruyor.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN SITICILI ODA Sokaktan barınağa alınan kedi ve köpekler laboratuar ortamında yapılan bir dizi tahliller sonrasında kısırlaştırılıyor. Sonrasında ise rehabilite programına alınan sokak hayvanları, kendilerine ayrılan özel ısıtıcılı bölümlerde sahiplendirme programı kapsamında beklemeye alınıyor. Her yıl onlarca sokak hayvanını rehabilite eden ve sahiplendirme programıyla yeni aileler bulan Konyaaltı Belediyesi, bu projeyle 2015 yılında 654 kedi ve köpeğe sıcak yuva sağladı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, öncelikle genç nesillere hayvanları sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi. 3 BİNE YAKIN KİŞİYİ AĞIRLADIK Bunun içinde Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezini öğrenci gruplarına açtıklarını dile getiren Başkan Muhittin Böcek, burada küçük dostlarıyla oyun oynayan çocukların, onları tanıyarak sevmeyi öğrendiklerini bildirdi. Bu kapsamda 2015  yılında 12 okuldan toplan 300 öğrenciyi hayvan barınağında ağırladıklarını ifade eden Başkan Böcek, vatandaşlarla birlikte barınakta ağırladıkları kişi sayısının 3 bine yakın olduğunu söyledi.

Bununla birlikte sahiplendirme programını da son derece önemsediklerini dile getiren Başkan Böcek, 2015 yılında bu program kapsamında 654 kedi ve köpeği yeni ailelerine teslim ettiklerini bildirdi. Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde laboratuar ve yeni ameliyathane bölümleri oluşturduklarını ifade eden Muhittin Böcek, geçtiğimiz yıl içinde 573 köpek ve 265 kedi kısırlaştırdıklarını bununla birlikte 6 kırık tedavisi ve bir de göz ameliyatı yaptıklarını söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle