Hoşgeldiniz  

Konyaaltı Etüt Merkezi’nde dersler başladı

Semih Köken | 30 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı Etüt Merkezi’nde dersler başladı

LİSAN Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) yüzde 90,7 oranında başarı sağlayan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde yeni dönem dersler başladı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) ve LYS’de onlarca öğrenciyi hayallerine kavuşturan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi, yeni eğitim öğretim yılına kapılarını açtı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TEOG’da yüzde 96,5, LYS’de yüzde 90,7 oranında başarı elde ettiklerini, her geçen yıl artarak gelişen bu sonuçların, Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’ne olan ilgiyi arttırdığını söyledi. Etüt merkezindeki kursların ücretsiz olduğuna işaret eden Başkan Böcek, 12’nci sınıf öğrenciler için bu yıl erken ders başı yaptıklarını anlattı.

Öğrencilerin bir an önce derslere adapte olup çalışma programlarını oluşturmalarını istediklerini dile getiren Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak iyi bir üniversite hayali kuran gençlerin bu zorlu süreçte yanlarında olduklarını kaydetti. 12’nci sınıf 80 öğrenci, eşit ağırlık ve sayısal alanlarında fizik, biyoloji, Türkçe, edebiyat, felsefe, matematik ve geometri derslerinden, hafta içi beş gün yoğun şekilde kurs görüyor. Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’ne kayıt yaptıran 90 mezun öğrenci için ise kurslar 5 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle