Hoşgeldiniz  

Konyaaltı Belediyesi’nden ‘Sosyete Pazarı’ denetimi

Semih Köken | 12 Nisan 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı Belediyesi’nden ‘Sosyete Pazarı’ denetimi

KONYAALTI Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Akdamlar ve Doyran mahallelerinde, ‘Sosyete Pazarı’ olarak bilinen gözleme satış yerlerini denetledi.
KONYAALTI BELEDIYESI ZABITA MUDURLUGU EKIPLERI, AKDAMLAR VE DOYRAN MAHALLELERINDE, 'SOSYETE PAZARI' OLARAK BILINEN GOZLEME SATIS YERLERINI DENETLEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Konyaaltı Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu ve hijyen koşullarında gıda tüketmelerini sağlamak amacıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği denetimlerini sürdürüyor. Özellikle hafta sonlarında Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği Akdamlar, Doyran ve Hacısekiler bölgesinde hizmet veren gözleme satış yerleri denetimden geçirildi.

Konyaaltı Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri gözleme satış yerlerini, genel temizlik, gıdaların muhafazası, depolanması, son kullanma tarihleri, çalışan personelin sağlık muayene kartları gibi konularda denetledi, işletme sahipleri bu kurallar hakkında bilgilendirildi. Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi konusunda da uyarılar yapıldı.

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şehir trafiğinden, kalabalıktan uzak, hafta sonu vakit geçirmek isteyen vatandaşların, Akdamlar ve Doyran bölgesini tercih ettiğini kaydetti. Bu bölgedeki Sosyete Pazarı’ndaki işletmelerin bu anlamda son derece yoğun olduklarına dikkat çeken Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak bu tesislerde halkın güvenli ve sağlıklı koşullarda yeme içme ihtiyaçlarını gidermeye dönük denetimler yaptıklarını söyledi.

Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bu bölgede hizmet veren işletmeleri hijyen koşullarına uygunluğu yönüyle denetlediğini ifade eden Başkan Böcek, “Aileleriyle birlikte bu bölgede haftasonunu geçirmek isteyen vatandaşlarımızın huzur içinde olmalarını istiyoruz. Ekiplerimiz işletmelerin uygun ortamda hizmet vermelerine dönük denetimlere belli periyotlarla devam etmekte. Bu denetimler sonunda işletmeler varsa eğer eksikleri konusunda uyarılıyor. Verilen süre içinde bu eksikler giderilmezse cezai işlem uygulanıyor. Kurallara uyan işletme sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle