Hoşgeldiniz  

Kızımı annem öldürdü dedi…

SEMİH KÖKEN | 12 Haziran 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Dilek Anbar, geçen 14 Temmuz akşamı Manavgat Mimar Sinan Mahallesi’ndeki evlerinin koridorunda yerde hareketsiz yatar halde bulundu. Fatma ve Hıdır Anbar çifti, bebekken evlat edindikleri Dilek için 112’yi aradı. Eve gelip müdahale eden sağlık ekipleri, Dilek Anbar’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Olayla ilgili anne- baba ile Fatma Anbar’ın annesi 84 yaşındaki Nazmiye Y., polis tarafından gözaltına alındı. Nazmiye Y., torunu Dilek Anbar’ı öldürmek suçundan tutuklandı. Soruşturmayı derinleştiren Manavgat Emniyet Müdürlüğü, ifadelerinin çelişkiler içermesi üzerine 19 Mart’ta anne Fatma Anbar ile baba Hıdır Anbar’ı tekrar gözaltına aldı. 20 Mart’ta mahkemeye çıkarılan çiftten Fatma Anbar, cinayet suçlamasıyla tutuklandı.

‘ANNEM CEZAEVİNE GİRMEDEN ÖNCE SAĞLIKLIYDI’

Sanıklar, Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın 6’ncı duruşmasında hakim karşısına çıktı. Daha önceki savunmalarını yineleyen Fatma Anbar, suçlamaları kabul etmedi. Olay sırasında eşiyle dışarıda olduklarını anlatan Fatma Anbar, kızının, annesi Nazmiye Y. tarafından öldürüldüğünü tekrarladı. Fatma Anbar, “Annem cezaevine girmeden önce çok sağlıklıydı. Ankara’da evinde tek başına yaşıyor, bütün işleri kendi yapıyordu. Annemin şu anki haline bakılarak karar verilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. Üstüme atılan suçlamayı kabul etmiyorum. Annemim savunmalarına itibar edilmesini istiyorum. Annem olayları olduğu gibi anlatmıştır. Benim olaylarla bir ilgim yoktur” dedi.

Suçluyu kayırma nedeniyle tutuksuz yargılanan Hıdır Anbar da üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek, eşi ve kendisinin suçsuz olduğunu savundu. Nazmiye Y. ise Dilek’i kendisinin öldürdüğünü yineledi.

DAVA ERTELENDİ

Savunmaların ardından avukatların tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, Nazmiye Y. ve Fatma Anbar’ın üzerine atılı suçun vasfı ve mahiyeti, mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesinin varlığından dolayı tutukluluk hallerinin devamına ve duruşmanın 9 Temmuz 2015 tarihine ertelenmesine karar verdi.
 


‘DAVA KARAR AŞAMASINA GELDİ’

Duruşma sonrası gazetecilere açıklama yapan Fatma Anbar’ın avukatı Mustafa Ceylan, davanın artık karar aşamasına geldiğini belirterek, “Savcılık, iddia makamı mütalaada bulundu. Müvekkilimin üzerine atılan suçlamaları kabul etmiyoruz. Bizim geçen celsede de ısrarla üzerinde durduğumuz keşif ve CD çözüm tutanaklarının tamamının incelenmesi bu celsede de heyet tarafından reddedilmiştir. Duruşma ertelendi” dedi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle