Hoşgeldiniz  

Kepez’de Karadenizliler gecesi

Semih Köken | 27 Haziran 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kepez’de Karadenizliler gecesi

KEPEZ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Karadenizliler hemşehri gecesi gerçekleştirildi.

Kepez Belediyesi’nin her yıl gerçekleştirdiği Ramazan etkinlikleri coşkusuyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında düzenlenen hemşehri geceleri Antalya’da yaşayan Karadenizlileri buluşturdu. Antalya Karadenizliler Derneği işbirliğiyle gerçekleşen gecede, Dernek Başkanı Halis Ekşi’nin yanı sıra Karadenizli olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bahattin Bayraktar ve Ak Parti Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan da hazır bulundu. İftar programı ve ardından Karagöz- Hacivat orta oyunu gösterisiyle başlayan hemşehri gecesi, eğlenceli dakikalara sahne oldu. Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadı yanındaki alanda gerçekleşen gecede Karadenizli müzik grubu Lazona ve Ahmet Ekşi sahneye çıktı.

 

HORON TEPİLDİ

Bölgenin insanlarının buluştuğu hemşehri gecesinde sahnede Karadeniz şarkıları seslendirilirken, etkinlik alanında vatandaşlar tarafından horon tepildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’da yaşayan farklı bölgelerin insanlarını hemşehri gecelerinde bir araya getirmekten mutlu olduklarını söyleyerek, hem Ramazan sevincini hem de Anadolu kültürünü bir arada sunan etkinliklere, tüm vatandaşları davet etti.

 

Karadeniz kültürünü Kepez’e taşıyan etkinlik, Ramazan sevincini paylaşmak için alanda bulunan vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle