Hoşgeldiniz  

Kemer’de MMA turnuvası

Semih Köken | 20 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Spor, Yaşam A- A+

Kemer’de MMA turnuvası

ANTALYA’nın Kemer İlçesi’nde Absolute Championship Berkut (ACB) Karma Dövüş Turnuvası yapıldı.

Karma Dövüş Sanatları Federasyonu (MMA) tarafından Kemer’de düzenlenen turnuvaya Türkiye’nin yanı sıra 9 ülkeden sporcular katıldı. Müsabakaları Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yasin Berçin, İlçe Emniyet Müdürü Tevfik Karayakalı ve vatandaş izledi.
ANTALYA'NIN KEMER ILCESI'NDE ABSOLUTE CHAMPIONSHIP BERKUT (ACB) KARMA DOVUS TURNUVASI YAPILDI.(FOTO:KEMER-DHA)
Sunuculuğunu ünlü Rus artist ve spiker Aleksander Zagrskiy’in yaptığı etkinlikte sporcular kıran kırana mücadele etti. Zaman zaman ufak sakatlık geçiren sporculara maç hakemleri ve sağlık görevlileri müdahale etti.

MMA Federasyonu Başkanı Ali Arık, organizasyonda güzel maçların olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Organizasyonda Türk ve Rus sporcuların birleşerek diğer ülke sporcularına karşı mücadele ettiğini belirten Arık, “Turnuvada, Türk ve Rus sporcuların üstünlüğü ön plandaydı. İki ülkenin birleşerek diğer sporculara karşı mücadele etmesi ikili ilişkilerin kuvvetlenmesini ve turizme destek sağlamasını gösteriyor. Devletimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Daha büyük organizasyonlar Türkiye’ye hem ekonomik anlamda katkı sunacağız hem de ülkemizin tanıtımını yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Turnuva sonrası galip gelen sporculara çeşitli para ödülleri verildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle