Hoşgeldiniz  

KEMER SAHİLİNDEN OLİMPOS DAĞI’NIN ZİRVESİNE

Semih Köken | 22 Eylül 2015 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Red Bull Sea to Sky 2-4 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde Red Bull tarafından altıncı kez düzenlenecek.

Dünyanın en iyi enduro motor yarışçıları Kemer’de yere göğe meydan okuyacak

 

Halil ÖNCÜ-KEMER

 

Dünya motosiklet yarışları takviminin en önemli duraklarından biri olan ve 2010 yılından beri Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky için geri sayım başladı. 2-4 Ekim tarihleri arasında yapılacak yarış, Türkiye’nin en büyük motosiklet yarışı olarak, ekstrem enduro motor dünyasının ilgisini altıncı kez Türkiye’ye çevirecek. Sporcular deniz seviyesinden Olimpos Dağı’nın 2365 metre yükseklikteki zirvesine ulaşmak için kıyasıya mücadele edecek.

 

Ekstrem enduro motosiklet yarışları arasında altı yıldır bir dünya markasına dönüşen ve Türkiye’nin en büyük motosiklet yarışı olan Red Bull Sea to Sky 2-4 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde Red Bull tarafından altıncı kez düzenlenecek. Red Bull Türkiye, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve XVENTURE tarafından düzenlenen Red Bull Sea to Sky; Jonny Walker, Graham Jarvis ve Andreas “Letti” Lettenbichler başta olmak üzere dünyanın en iyi Ekstrem Enduro yarışçılarını bir kez daha Kemer’de ağırlayacak.

 

Geleneksel hale gelen etkinlik, hızla büyüyen enduro motosiklet sporunun meraklılarını da bir araya toplayacak. Aksiyon üç gün boyunca nefes keserken, üç farklı yarış stiline uygun üç farklı yarışla sporcular tam anlamıyla deniz seviyesinden gökyüzüne çıkacak.

 

Kemer sahilinden Olimpos Dağı’nın zirvesine

 

Sporcularını gerçek anlamda denizden gökyüzüne taşıyan Red Bull Sea to Sky’da amaç; deniz seviyesinde kumsaldan başlayarak, nehir yataklarını, ormanları ve kayalıkları aşıp 2365 metre yükseklikteki Olimpos Dağı’nın zirvesine motosikletle çıkmak. Üç günlük etkinlik, yarışçılara eğlenceli ve zorlu bir parkur sunuyor. Katılımcılar, aynı yarış içinde kum, çim, kayalık ve ıslak zeminlerde yarışmak zorundalar. Ekstrem enduro motosiklet yarışının çekişmesi ve heyecanlı parkuru seyirciler için de eğlenceli bir deneyim vadediyor.

 

2 Ekim Cuma günü Plaj Yarışı ile başlayan heyecan, 3 Ekim Cumartesi Orman Yarışı ile devam edecek. Final gününde ise Tahtalı’nın zirvesine çıkılacak Dağ Yarışı sonunda 4 Ekim Pazar günü şampiyon belli olacak. Kemer’i sadece deniziyle turistlerin ilgisini çeken bir yer olmaktan çıkarıp dünyanın her yerinden enduro motosiklet tutkunlarını buluşturan bir mekana dönüştüren etkinlik, dünyanın en eğlenceli ekstrem enduro yarışı olarak anılıyor.seatosky2 seatosky1

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle