Hoşgeldiniz  

Kazakistanlı gazeteciler EXPO 2016 alanında

Semih Köken | 11 Şubat 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Kazakistanlı gazeteciler EXPO 2016 alanında

Kazakistan’dan dünyaya uluslararası yayın yapan bazı televizyon kanallarının muhabir ve kameramanları EXPO 2016 Antalya sergi alanı ziyaret edip çalışmalar hakkında haber yaptı.

Kazakistan’dan gelen dokuz kişilik uluslararası yayın yapan televizyon kanalı muhabir ve kameramanları, Expo 2016 Antalya Sergi Alanı’nı ziyaret etti. Teması “Çiçek ve Çocuk” olan EXPO 2016’da yer alan yapıları görüntüleyen gazeteciler, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği Basın Sözcüsü Erol İşbilir tarafından bilgilendirildi.

Sergi alanını görüntüleyen gazetecilere, çocuklar için tasarlanan Çocuk Adası, Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi, EXPO Kulesi, Kongre Merkezi, Restoranlar Sokağı gibi birçok yapı hakkında bilgiler verildi. Ziyaret sırasında Kazakistanlı gazeteciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dikilen 945 yıllık zeytin ağacını da kaydetme imkanı buldu.

KAZAKİSTAN (1)Kazakistanlı gazeteciler, bin 121 dönümlük alanda en çok EXPO Kulesi ve EXPO Gölü’nü beğendiklerini belirtti. Ayrıca gazeteciler, EXPO 2016 Antalya’nın kapılarını ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla açmasının bütün dünyaya örnek olabileceğini kaydetti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle