Hoşgeldiniz  

Kazakistan da EXPO 2016’da yer almak istiyor

Semih Köken | 31 Ocak 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Kazakistan (2)Kazakistan Antalya Konsolos Yardımcısı NarimanMeldebekov, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül’ü ziyaret etti. Meldebekov, Kazakistan’ın EXPO 2016’da yer almasını istediklerini, bunun için de diplomatik çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, “Bu projede yer almayı çok istiyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Aksu’da bulunan bin 121 dönümlük sergi alanını ziyaret eden Kazakistan Antalya Konsolos Yardımcısı NarimanMeldebekov, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül ile görüştü. 23 Nisan’da “Çiçek ve Çocuk” temasıyla kapılarını açacak olan EXPO 2016 projesi ve alan hakkında bilgi alan Meldebekov, Türkiye ile Kazakistan’ın tarihi, kültürel ve manevi bağlarının çok güçlü olduğuna dikkat çekti. Meldebekov, “Türkiye’nin ilk EXPO’su olma özelliği taşıyan EXPO 2016’da Kazakistan olarak biz de yerimizi almak ve ülke bahçemizi kurmak arzusundayız. Kazakistan bu projede yer almalıdır. Bunun için diplomatik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül de Kazakistan’ın EXPO 2016’ya katılmasından memnuniyet duyacaklarını ifade ederek, bu katılımın iki ülkenin ilişkilerine katkı koyacağını söyledi.

Ziyaretin sonunda Kazakistan Antalya Konsolos Yardımcısı NarimanMeldebekov ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle