Hoşgeldiniz  

Karagöl’de şenlik hazırlıkları

Semih Köken | 23 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Karagöl’de şenlik hazırlıkları

KUMLUCA’ya bağlı Karagöl Yaylası’nda düzenlenen şenliklerin programının konuşulduğu toplantı yapıldı.

 

Kumluca Belediyesi tarafından 9-13 Ağustos tarihlerinde Karagöl Yaylası’nda yapılması planlanan şenliklerin program içeriği belli olmaya başladı. Programın netleşmesi ve nasıl işleyeceğinin tartışıldığı toplantıda çeşitli kararlar alındı. Toplantıya, Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, mahalle muhtarları ve şenlik tertip komitesi üyeleri katıldı.

 

Toplantıda alınan kararlara göre program içeriğinde 9 Ağustos Çarşamba günü Yörük çadırlarının kurulmasıyla şenlik start alacak. 10 Ağustos Perşembe günü de ERBAY Halk Dansları topluluğunun gösterileri, eşek temalı yarışlar (eşek binme ve eşek sütü sağma) yapılacak. 11 Ağustos Perşembe günü keçi temalı yarışmalar (keçi kırkma, keçi sütünden yapılan sündürme yiyeceğini yapma yarışı gibi) yapılacak. 12 Ağustos Cumartesi günü de ikindi namazından sonra mevlit okutulacak ve müteakiben ikramlar yapılacak. Akşam da yöresel sanatçılar eşliğinde müzik eğlence programı düzenlenecek. Şenliklerin finalinde ilk defa düzenlenecek olan boğa güreşleri yer alacak.

 

Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın himayelerinde yapılacak şenliklerde Karacaağaç, İncircik, Güzören, Sarıcasu, Beykonak, Ortaköy, Mavikent ve Merkez mahalleleri ve Batı Antalya Gençlik Platformu etkinliklerin hazırlanmasında aktif rol oynayacak. Şenliklerin ağalığını ise sebze meyve tüccarı Selçuk Namal üstlenecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle