Hoşgeldiniz  

Kaputaş Plajı’nın ‘doğal karakteri bozuldu’

Semih Köken | 31 Ocak 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Kaputaş Plajı’nın ‘doğal karakteri bozuldu’

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’nde turkuaz rengiyle dünyanın en iyi plajları arasında gösterilen Kaputaş Plajı’na Kaş Belediyesi’nin betonarme büfe, tuvalet ve plaj yapma projesine karşı açılan davanın bilirkişi raporunda, belediyenin uygulamalarının plajın doğal karakterini bozduğu belirtildi.

Kaş İlçesi’nde dünyanın en güzel plajlarından biri olarak gösterilen Kaputaj Plajı üzerinde Kaş Belediyesi’nin plaj, tuvalet ve büfe projesine karşı Kaş Turizmi Tanıtma Derneği üyeleri ile bazı vatandaşlar tarafından Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi’ne iptal davası açıldı. Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi’nde ayrıca, yine belediyenin İnceboğaz Mesire Alanı ve Kaş İlçesi 1/25 binlik Çevre Düzeni Planı’nın iptallerine yönelik açılan davaların da karar duruşmaları yapıldı. Davaya Kaş Turizmi Tanıtma Derneği’nin üyeleri Kaş ilçesi sakinleri ile davacı avukatları Tuncay Koç, Ömür Yiğit ve Eser Akkaya katıldı.

KARARLAR 1 AY İÇİNDE AÇIKLANACAK

Avukat Tuncay Koç, 3 davanın karar duruşmasının tamamlandığını ve kararların 1 ay içinde yazılarak tebliğ edilmesini beklediklerini belirtti. Tuncay Koç, “Bu davalardan biri Kaputaj Plajı’nın Tabiatı Koruma Kurulu kararınca plaj haline getirilmesi, büfe ve tuvalet yapılması. Bilirkişi raporunda mevzuata aykırılık olmadığı, fakat yapılan işlerin doğal plajın karakterini bozduğu, büfenin ön tarafta konumlandırıldığı ve alanın onarımı için mutlaka peyzaj onarım projesinin yapılıp yürürlüğe konulması gerektiği belirtildi” dedi.

BETONA HAYIR

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle