Hoşgeldiniz  

‘Kaleiçi trafiğe kapatılsın’ çağrısı

Semih Köken | 18 Nisan 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

‘Kaleiçi trafiğe kapatılsın’ çağrısı

KALEİÇİ’nde ‘Old Town Festivali’ düzenlemeye hazırlanan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaşayan antik kentlerden olan Kaleiçi’nin trafiğe kapatılması çağrısında bulundu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nin yaşamın bittiği değil, yaşamını sürdüren, yaşayan bir antik kent olduğunu söyledi. Kültürel bir değer olan Kaleiçi’ni tüm dünyaya tanıtmak için ‘Old Town- Yaşlı Şehir’ adıyla festival düzenleyeceklerini belirten Başkan Uysal, mayıs ayında yapılacak festival hakkında bilgiler verdi.
KALEICI'NDE 'OLD TOWN FESTIVALI' DUZENLEMEYE HAZIRLANAN MURATPASA BELEDIYE BASKANI UMIT UYSAL, YASAYAN ANTIK KENTLERDEN OLAN KALEICI'NIN TRAFIGE KAPATILMASI CAGRISINDA BULUNDU.(FOTO:ANTALYA-DHA)

‘Kaleiçi Old Town Festivali’ ile Kaleiçi’ni tanıtmak, turistlerin Antalya ve dolayısıyla şehir merkezine gelmesini sağlamak istediklerini ifade eden Başkan Uysal, “Küba’dan bir grubun yanı sıra Balkan müzikleri sunan bir grup ve Antalyalı Atilla Atasoy konser verecek. Dans gösterileri, sokak sanatları gösterileri, canlı heykel performansları, sokak sergileri, sufi müzik, sema gösterileri, atölye çalışmaları ve Antalya Rehberler Odası’nın işbirliğiyle Kaleiçi gezileri yapılacak. 9 ülkeden misafirlerimiz gelecek” dedi.

‘TRAFİĞE KAPATILMALI’

Kaleiçi’nde yaşanan trafik kazalarına da dikkati çeken Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Dünyadaki emsal kentlerde, bu bölgelerde araç trafiği yasaktır. Sadece belli saatlerde servis hizmeti için açılır. Ambulans ve itfaiye araçları için zaten açıktır. Kaleiçi’ni trafiğe kapatmak Büyükşehir Belediyesi yetkisinde.Konuyu, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’le paylaşmıştım. Önerimi yineliyorum; Kaleiçi trafiğe kapatılmalı, konu ele alınmalı. Yaşayan antik kentlerin trafiğe kapalı olması gerekir” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle