Hoşgeldiniz  

Kadınlardan seçim ittifakı

Semih Köken | 28 Nisan 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kadınlardan seçim ittifakı

ANTALYA’da Kadın Adayları Destekleme Derneği(KA.DER) öncülüğünde çeşitli siyasi partilerden milletvekili adayı gösterilen kadınlar, STK’ların kadın yöneticileri gelecek seçimlerde kadınların daha çok seçilmesi için bir araya geldi.

ANTALYA'DA KADIN ADAYLARI DESTEKLEME DERNEGI(KA.DER) ONCULUGUNDE CESITLI SIYASI PARTILERDEN MILLETVEKILI ADAYI GOSTERILEN KADINLAR, STK'LARIN KADIN YONETICILERI GELECEK SECIMLERDE KADINLARIN DAHA COK SECILMESI ICIN BIR ARAYA GELDI. (FOTO:ANTALYA-DHA)
Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde (ATİK) yapılan toplantıda, siyasi partiler, meslek ve sivil toplum örgütlerinin çeşitli kademelerinde görev yapan, aday olan kadınlar karşılaştıkları zorlukları anlattı. KA.DER Başkanı Uğur Karaca, kadınların politikaya aktif katılmalarını desteklemek ve politikada halen mücadele veren kadınlara bir yol haritası sunmak üzere çok yönlü çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
Amaçlarının seçimle ve atamayla gelinen tüm karar mekanizmalarındaki kadın sayısını artırmak olduğunu belirten Uğur Karaca, KA.DER’in bu doğrultuda seçim öncesi dönemlerde birçok eğitimler verildiği, adaylara da seçim kampanyası süresince mentorluk desteği sağlandığını kaydetti.
her seçim öncesi seçilmiş, atanmış ve seçilememiş ancak seçim arenasında engin deneyimler edinmiş kadınlar ve STK temsilcileriyle ortak akıl oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Karaca, “KA.DER’in seçim stratejilerini yaşadığımız şehirde en kapsamlı biçimde geliştirerek hayata geçirebilmeyi ve yönetim kademelerinde daha çok kadın sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Çünkü erkek yöneticilerin çoğunlukta olduğu siyasi partilerde, kadın adayların seçilebilir sıralarda yer bulamayacağı kesinleşmiştir” dedi.
Uğur Karaca, 18-25 arası gençlere yönelik lider kadın siyasetçi eğitimi içeren bir projenin de başlatılacağını kaydetti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle