Hoşgeldiniz  

“İPTALLER BATIRIR, ERTELEME OLMALI “

SEMİH KÖKEN | 05 Nisan 2020 | Gündem, Kemer Güncel, Turizm A- A+

Jolly Tur Başkanı Mete Vardar, daha önce yapılmış rezervasyonların koronavirüs salgını nedeniyle ertelemek yerine iptaline yönelik düzenleme ciddi sorunlar yaratacağını konuyla ilgili yasada hızla değişiklik yapılması Gerektiğini söyledi.

Koronavirüs salgınının ilk ve ençok etkilediği sektörün turizm olduğunu uluslararası  alanda ilgili birim kurum ve kuruluşların yanında iktisatçılar da dile getiriyor.
Jolly tur başkanı Mete Vardar da koronavirüs’ün ençok etkilediği sektörün turizm turizmin de seyahat acenteleri olduğunu söyledi.
Vardar, katıldığı BloombergHT TV’deki programda turizmde yaşanan sorunlar ve alınan önlemleri değerlendirdi.
“Bu dönem ana problemlerimizden biri, misafirlerimizle bizi karşı karşıya getiren iadeler konusudur” diyen Vardar şunları söyledi:
“Bu konuyla ilgili TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve ekibiyle, hukuk birimiyle defalarca görüştük. Onlar da destek oluyorlar. Turizm
Bakanımızla da neredeyse her gün bir görüşme yapıyoruz. Konuyla ilgili niyetini biliyoruz. Bu konuyla ilgili çabasını da görüyoruz.
Yalnız bu sabah başka bir televizyon kanalında kendisini dinledim. Ticaret Bakanlığı’na yönlendirmesi oldu bu konuyla ilgili.
Havayollarının sorunlarıyla Ulaştırma Bakanlığı ilgileniyor.
Bizim seyahat acenteleri olarak beklentimiz de, sorunlarımızın çözümü için Turizm Bakanlığı’nın ön ayak olması, çaba göstermesidir.
Bakanımızın bununla ilgili çabalarını elbette biliyorum. İnşallah kısa zamanda önlem alır.
Çünkü biz aracı kurumuz. Biz misafirlerimizden aldığımız ücretleri; otellere, havayollarına ödedik. Ama misafirlerimiz bununla ilgili olarak, bizi sorumlu tutuyor. Bu konuyla ilgili hakikatten bir takım önlemler alınması lazım.
Yurt dışında, diğer ülkelerde özellikle seyahat acentalarıyla ilgili böyle çalışmalar yapılıyor.
İnşallah Bakanımız, Maliye Bakanımız’ın da destekleriyle bu konuyla ilgili bir çözüm bulur.
Bu zor dönemde, destek istiyoruz”
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle